Zamana Değer Katanlar pdf indir

5
Zamana Değer Katanlar pdf indir

Zamana Değer Katanlar pdf indir, kitap özetleri sitemizde Genel Tarih Kitapları türünde çıkarılan Zamana Değer Katanlar kitabını paylaştık. 376 sayfadan oluşan Zamana Değer Katanlar kitabının yazarı ise Atilla Alp Bölükbaşı‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Zamana Değer Katanlar oku indir. Zamana Değer Katanlar pdf indir yandex, Zamana Değer Katanlar pdf indir idefix, Zamana Değer Katanlar PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Zamana Değer Katanlar Pdf indir

Zamana Değer Katanlar Kısa Özet

İstanbul ticari ve stratejik öneminin ötesinde insan hikâyelerinin de birbirine karıştığı, kaynaştığı büyük bir kavşak. Osmanlı’nın ve Cumhuriyet’in kültür sanat başkenti. Sayısız yazar, ressam, heykeltıraş; tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu; sayısız bestekâr, müzisyen yürüdü sokaklarında. Hepimizin yaşamına dokundular geçtiler. Kimileri bir an parlayıp yok oldu kayan bir yıldız gibi, kimileri uzun ömürler yaşayıp göçtü bu dünya çapından. Ardından İstanbul’un koynunda istirahate çekildiler.

İstanbul’un kiminin geçmişi çok gerilere dayanan, her biri kültür mirası olan, farklı dinlerin yattığı, Çatalca’dan Tuzla’ya kadar farklı köşelere dağılmış birden fazla mezarlığı var. Buralara bir yakınımızı ziyarete gittiğimizde hepimizin gözüne bildik isimler ilişmiştir bir noktada. Türkiye’nin en büyük sanatçılarının mezar taşları çıkmıştır karşımıza, sevdiklerimizin mezarlarının yanı başında. Kimileri bakımlı ve hayranlarınca ziyaret edilen, kimileri harap ve unutulmuş.

İşte fotoğraf sanatçısı Atilla Alp Bölükbaşı bu isimlerin peşine düşüyor İstanbul’un dört bir yanında. Tarihe görsel bir kayıt düşmek için giriştiği bu yolda zamana değer katmış 600’e yakın ismin kabrini belgeliyor, bunları enteresan ve biyografik bilgilerle destekliyor.

Zamana Değer Katanlar hem çok mühim bir arşiv çalışması hem de hepimizin yaşamına
dokunmuş bu isimlere bir saygı duruşu. Herkesi zaman tünelinde geçmişe doğru öğretici ve aydınlatıcı bir yolculuğa davet eden bu çalışmanın zaman içinde temel bir başvuru kaynağı haline geleceğini düşünüyoruz.

Bir cevap yazın