Türkçe Yama

Youtube teknoloji sayfası DLSS ve DLAA karşılaştırma videosu paylaştı

Youtube teknoloji sayfası DLSS ve DLAA karşı karşıya geldirma videosu paylaşımı yaptı, Oyun severler için Youtube teknoloji sayfası DLSS ve DLAA karşı karşıya geldirma videosu paylaşımı yaptı ile alakalı bilgi verelim istedik… Makalemizin içinde Youtube teknoloji sayfası DLSS ve DLAA karşı karşıya geldirma videosu paylaşımı yaptı ile alakalı ayrıntıları bulabilirsiniz.

Youtube teknoloji sayfası DLSS ve DLAA karşı karşıya geldirma videosu paylaşımı yaptı

Nvidia’nın derin öğrenmeye dayalı teknolojileri DLSS ve DLAA ağır ağır yaygınlaşırken, MxBenchmarkPC isimli Youtube sayfası, oyun için bir DLSS ve DLAA karşı karşıya geldirma videosu paylaşımı yaptı.  1080P, 1440P ve 4K çözünürlükte ve karakter hareket halindeyken yapılan karşı karşıya geldirmada farkı anlamak için -en azından kendi adıma- burnunuzu ekrana dayamanız gerekebilir. Çünkü farklar bi hayli ince.

DLSS ve DLAA karşı karşıya geldirmasında farklar bi hayli ufak

DLSS ve DLAA desteği Elder Scrolls Online’ın test sunucusuna eklendi. Bu hafta başında Nvidia DLSS desteği 100’den fazla oyuna ulaşmıştı.  DLAA ( Derin Öğrenme Kenar Yumuşatma teknolojisi) bilgisayarınızın normal ekran çözünürlüğünde oynarken keskin kenarları yumuşatıp yapay zekadan faydalanarak görsel kaliteyi arttırırken DLSS ise çözünürlüğü bir miktar düşürüp, yapay zeka odaklı doku boyutunu arttırarak farkın göze batmamasına odaklı bir sistem.

DLSS ve DLAA karşılaştırma

MxBenchmarkPC  oyunu Geforce RTX 3080 ile maksimum ayarlarda, Derinlik (Depth Of Field) ve Motion Blur olmadan test etmiş. Benden daha dikkatli gözler belki bir dolu fark görebilir, fakat DLAA desteği daha güncel oyunlara da ekleniğinde fark daha belirgin hale gelebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu