Yöre Yöre Ninniler pdf oku indir

1
Yöre Yöre Ninniler pdf oku indir

Yöre Yöre Ninniler pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Genel Çocuk Kitapları türünde çıkarılan Yöre Yöre Ninniler kitabını paylaştık. 56 sayfadan oluşan Yöre Yöre Ninniler kitabının yazarı ise Seher Doğan‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Yöre Yöre Ninniler oku indir. Yöre Yöre Ninniler pdf indir yandex, Yöre Yöre Ninniler pdf indir idefix, Yöre Yöre Ninniler PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Yöre Yöre Ninniler Pdf indir

Yöre Yöre Ninniler Kısa Özet

Ninniler, anne ile çocuk içinde oluşan bu duygusal bağın sözle, sesle vücut bulmuş halidir. Başka hiç bir edebî türde rastlayamayacağımız doğallık ve içtenlik, ninnilerin olmazsa olmazıdır. Bu yönüyle ninniler her ne kadar ülkeye, yöreye göre bazı değişikliklar gösterse de evrensel bir dilin ürünüdür.

Ninniler yalnızca bebekler, çocuklar için değil anneler için de teskin edici, huzur verici bir mahiyet taşır. Ninni dinleyen bebek kadar ninni söyleyen kişi de yaşamın telaşından uzaklaşır, hayal ve huzurla örülü bir ümit ülkesinin eşiğine varır.

Farkında olmasak da modern zamanlar insana, kültüre dair değerleri hızla eritiyor. Ninniler de gerek toplumumuzda gerek dünya çapında hızla özünden uzaklaşan ve kaybolan değerler içinde. Artık anneler ninni ile avutmuyor, uyutmuyor bebeklerini. Bebekler artık ninni ile uykuveyalmıyor. Anneyle çocuk içinde his aktarımı sağlayan bu eşsiz ve doğal türün yaşamımızdan uzaklaşması, sağlıklı nesiller ve yarınlar adına büyük bir risk oluşturuyor.

Seher Doğan aracılığıyla hazırlanan bu çalışma hem çocuğuna söyleyecek ninni bulamayan anneler için bir başucu kitabı hem de sözlü, kültürel mirasımızın kayıt altına alınmasına küçücük bir katkı niteliğinde katkıda bulunabilmişsek ne mutlu bize huzurlu okumalar diliyoruz.

Bir cevap yazın