Türkçe Yama

Yeni Xbox güncellemesi, beklenen tarayıcı desteğini getiriyor

Yeni Xbox güncellemesi, beklenen tarayıcı desteğini getiriyor, Oyun severler için Yeni Xbox güncellemesi, beklenen tarayıcı desteğini getiriyor ile alakalı bilgi verelim istedik… Makalemizin içinde Yeni Xbox güncellemesi, beklenen tarayıcı desteğini getiriyor ile alakalı ayrıntıları bulabilirsiniz.

Yeni Xbox güncellemesi, beklenen tarayıcı desteğini getiriyor

2021 Eylül ayının Xbox güncellemesi, oyuncuların en fazla beklediği özelliklerden bir tanesini sunuyor. Konsolun tarayıcısı olan Microsoft Edge’ye klavye-mouse desteğini getiren güncelleme, bununla birlikte; Windows bilgisayarlardaki Xbox uygulamasında geliştirmeler, xCloud erişilebilirlik arttırılması ve bazı yeni kişiselleştirme eklentileri gibi birkaç yeni özellik de getiriyor.

Yeni Xbox güncellemesi ile gelen tüm yenilikler

Xbox uygulaması için geliştirmeler

Desteklenen 22 ülkede, artık xCloud’un Windows bilgisayarlardaki Xbox uygulamasından kullanılabileceği belirtilirken; bulut sistemi aracılığıyla, herhangi bir indirme işlemi gerekmeksizin, oyuna anında erişmeniz sağlanıyor. Henüz beta sürecinde olan ve ülkemizde bulunmayan sistem, Xbox Game Pass Ultimate kullanıcı hesabıne dâhil olarak sunuluyor. Ayrıca, Xbox Remote Play uygulaması aracılığıyla de, eğer Xbox Series X|S yahut Xbox One neslinden bir konsola sahipseniz; oyununuzu konsolunuzdan çalıştırıp, tam konsol deneyiminizi başka bir ekrana yansıtabiliyorsunuz. Her iki özelliğin de yüksek kalitede bir internet bağlantısı istediğini şimdiden söylemekte yarar var.

Yeni Xbox güncellemesi, beklenen tarayıcı desteğini getiriyor

‘Daha sonra oyna’ listesi

Xbox güncellemesi ile birlikte eklenmiş olan ‘Daha sonra oyna’ özelliği aracılığıyla, Xbox Game Pass kütüphanesinde bulunan 200’den fazla oyun içinde kendi listenizi oluşturabilecek ve ardından istediğiniz zaman göz atabileceksiniz. İlginizi çeken bir oyun olduğunda, daha ardından unutmamak için listenize ilave edip, istediğiniz zaman göz atabileceğiniz özellik, Xbox deneyimini özelleştirmek yönünden eklenmiş gibi gözüküyor.

Yeni Xbox güncellemesi, beklenen tarayıcı desteğini getiriyor

Xbox tarayıcısı, Microsoft Edge yenilikleri

Xbox Series X|S ve Xbox One konsollarına gelmiş olan Xbox güncellemesi, bununla birlikte; Microsoft Edge desteğini de bir üst düzeyye taşıyor. En çok beklenen özelliklerden bir tanesi olan klavye-mouse kullanabilme özelliğini de içinde barındıran yeni Microsoft Edge, Google Stadia oyunlarını oynatmayı da başarıyor. Bulut teknolojisi aracılığıyla Google Stadia oyunlarını oynayabileceğiniz de sözü edilen unsurlardan bir tanesiyken; ne yazık ki bu durum Geforce Now (NVIDIA, cihazın desteğini engelliyor) için geçerli değil.

Yeni Xbox güncellemesi, beklenen tarayıcı desteğini getiriyor

Microsoft Edge’in yeni Xbox sürümü, bilgisayarlarda bulunan sürümle hemen hemen aynı gözüküyor. Kişiselleştirilebilir yeni özellikler gelirken; tüm ayarlarınızı, sık kullanılanlarınızı, sekmelerinizi ve internet geçmişinizi, diğer cihazlarınız ile senkronize edebiliyor. Ayrıca, tarayıcıya eklenmiş olan klavye-mouse desteği aracılığıyla; çevrimiçi bir biçimde, Word yahut Excel gibi Microsoft uygulamalarına erişebileceğiniz de belirtiliyor. Tarayıcı içinden Discord’un internet sürümüne de girilebiliyor (Sesli kanallara yahut yazı kanallarına katılabiliyorsunuz) olsa da, mikrofon desteği halen yer almıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu