Yeni Amazonya pdf oku indir

3
Yeni Amazonya pdf oku indir

Yeni Amazonya pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Roman türünde çıkarılan Yeni Amazonya kitabını paylaştık. 156 sayfadan oluşan Yeni Amazonya kitabının yazarı ise Elizabeth Burgoyne Corbett‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Yeni Amazonya oku indir. Yeni Amazonya pdf indir yandex, Yeni Amazonya pdf indir idefix, Yeni Amazonya PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Yeni Amazonya Pdf indir

Yeni Amazonya Kısa Özet

*Kahrolsun böyle zihniyet! Erkeğin kibri ve kadının korkaklığı miadını doldurdu. Ülkemin kadınlarının daha fazla ertelemeden haklarını ve imtiyazlarını talep etmeleri gerekiyor.

*Erkeklerin ne dediğine asla aldırmayın. Şimdiye dek dediklerinden değişik bir şey söyleyemezler. İradesiz kadınların ne dediğine asla aldırmayın. Onların fikirleri dikkate alınmaya layık değil.*

1889’da, kadınların oy hakkı tartışmalarının yoğunluk kazandığı günlerde, romanın anlatıcısı olan kadın ve Muhterem Augustus Fitz-Musicus isimli erkek, kendilerini bir anda 2472 senesinde buluverirler. Yaşadıkları şaşkınlık yalnızca gelecekte uyanmaları değildir, içine düştükleri devlet de hayli enteresandır.

Yeni Amazonya isimli bu devletin yönetim mekanizması uzun senelerdır kadınlara aittir ve karşımıza yaşam zamanının arttığı, refah içinde bir toplum çıkar. Vejetaryen, kuvvetli, eğitimli kadınlardan oluşan bu toplumda, aile kavramından inançlara, ekonomik sistemden teknolojiye kadar hemen her şey çok değişikdır. Anlatıcı ve Muhterem Augustus, öte yandan bu yeni toplumu anlamaya çalışırlarken öte yandan da 19. yüzyılla kıyas içine girerler.

Feminist bir yazar olan Corbett, Yeni Amazonya: Gelecekten Bir Kesit’i yazarken, özgür kadınların yönettiği bir ülkenin nasıl bir yere benzeyeceğini fantastik ve trajigülünç örneklerle anlatıyor.

Bir cevap yazın