Türkçe Yama

Yakuza oyunlarına can veren iki isim SEGA’dan ayrıldı

Yakuza oyunlarına can veren iki isim SEGA’dan ayrıldı, Oyun severler için Yakuza oyunlarına can veren iki isim SEGA’dan ayrıldı ile alakalı bilgi verelim istedik… Makalemizin içinde Yakuza oyunlarına can veren iki isim SEGA’dan ayrıldı ile alakalı ayrıntıları bulabilirsiniz.

Yakuza oyunlarına can veren iki isim SEGA’dan ayrıldı

Yakuza oyunlarının fikir babası Toshihiro Nagoshi ile serinin yapımcısı Daisuke Sato, SEGA’dan ve SEGA içinde Yakuza’dan sorumlu oyun stüdyosu  Ryu Ga Gotoku stüdyosundan ayrıldıklarını açıkladılar.

Nagoshi’nin SEGA’daki geçmişi Virtua Racing ve Monkey Ball oyunlarına yani 1990’lı senelera kadar uzanıyor. Yakuza’nın yaratıcısı Nagoshi’nin SEGA’dan ayrılacağı hemen hemen 1 buçuk aydır konuşulan bir iddiaydı.

Yakuza oyunlarının yaratıcısı ve yapımcısı ayrıldı

Ryu Ga Gotoku’nun yeni baş yapımcısı Masayoshi Yokoyama, stüdyonun “ana önderleri” ise Ryosuke Horii ile yapımcıs  Hiroyuki Sakamoto oldu. Stüdyo sıra tabanlı Yakuza oyunları yapmaya devam edecek.

Yakuza oyunları

Nagoshi, bugün paylaşımı yaptığı veda mesajında şu ifadeleri kullandı:

” Bugün itibariyle Yakuza serisini sürdürecek yeni bir Ryu Ga Gotoku dünyaya geldi. Ne görülmektediracaklarından emin değilim fakat yeni jenerasyonun, bizim seneler boyunca geliştirdiğimiz temellere sadık kalarak harika oyunlar yayınlayacaklarına inanıyorum.  Bunu başarmak için yeni ekibin de öğrenmesi ve sınılarını zorlaması gerekecek. Sizden, Ryu Ga Gotoku’nun stüdyosuna destek vermeye devam etmenizi rica ediyorum.”

Serinin yapımcısı Daisuke Sato ise, geride bıraktıkları stüdyonun yalnızca Yakuza serisini sürdürmeye değil, serinin momentumunu koruyarak ilerleyeceklerine emin olduğunu açıkladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu