Türkçe Yama

Valve: ‘Steam Deck’in içini açarsanız ölebilirsiniz!’

Valve: ‘Steam Deck’in içini açarsanız ölebilirsiniz!’, Oyun severler için Valve: ‘Steam Deck’in içini açarsanız ölebilirsiniz!’ ile alakalı bilgi verelim istedik… Makalemizin içinde Valve: ‘Steam Deck’in içini açarsanız ölebilirsiniz!’ ile alakalı ayrıntıları bulabilirsiniz.

Valve: ‘Steam Deck’in içini açarsanız ölebilirsiniz!’

Valve, yaklaşmakta olan el konsolu şeklindeki taşınabilir ‘bilgisayarı’ olan Steam Deck‘in resmî bir açılış videosunu yayımladı. Resmî Valve YouTube kanalında paylaşılan video, kullanıcılar için ciddi anlamda ikazlar içeriyor. Valve, cihazın içini sökmeye başlamadan önce, ne yaptığınızı bildiğinizden emin olmadığınız takdirde; kesinlikle içini açmamanızı öneriyor. Sökme işleminin ölümle bile sonuçlanabileceğini söyleyen şirket, kullanıcılarını bi hayli oldukça önemli biçimde uyardı.

Valve: ‘Steam Deck’in içini açarsanız ölebilirsiniz!’

Videoda konuşan bir Valve temsilcisi: ”Cihazınızı aldıktan sonra, onu açmak yahut istediğinizi yapmak için her türlü hakkınız yer alıyor olsa da, biz Valve olarak, gerçekten açmanızı önermiyoruz” dedi. ”Steam Deck, çok sıkı dizayn edilmiş bir sistemdir ve parçalar ürünün özel yapısı için özenle seçilmiştir; bu yüzden, gerçekten kullanıcı aracılığıyla değiştirilebilecek biçimde tasarlanmamıştır.” şeklinde sürdü. Cihazı açarken yanlış bir işlem yapmanın, bataryasının patlamasına neden olabileceğini ve ölüme dâhil yol açabileceği şeklinde oldukça önemli ikaz yapan dev şirket, kullanıcılara, cihazın içerisini açmalarını tavsiye etmiyor.

Valve: 'Steam Deck'in içini açarsanız ölebilirsiniz!'

Videoda yapılmış bunca ikazlara rağmen şirket, olabileceken bireylerin Steam Deck’i yine de parçalara ayıracağını düşünüyor; bu yüzden yayımlamış olduğu videoda, bunu yapmayı düşünen kullanıcılar için kullanışlı bir kaynak paylaşmış. Zaman zaman yeni teknolojiler ile karşımıza çıkan Valve tarafı, ürettiği cihazlar ile istediği başarıyı yakalayamamış ve beklentinin bi hayli altında kalan sonuçlarla karşılaşmıştı. Önümüzdeki aylarda piyasaya sürülecek olan Steam Deck’in nasıl bir başarıya imza atacağını hep birlikte göreceğiz.

Steam ile ilgili ilginizi çekebilir

eFootball 2022, Steam’de ‘psikolojik korku’ etiketi aldı

Steam, yeni ve çok mühim bir özellik üzerinde çalışıyor

Steam arayüzü değişti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu