Vakıf’ın Sınırı pdf oku indir

3
Vakıf’ın Sınırı pdf oku indir

Vakıf’ın Sınırı pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Bilim Kurgu Romanları türünde çıkarılan Vakıf’ın Sınırı kitabını paylaştık. 496 sayfadan oluşan Vakıf’ın Sınırı kitabının yazarı ise Isaac Asimov‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Vakıf’ın Sınırı oku indir. Vakıf’ın Sınırı pdf indir yandex, Vakıf’ın Sınırı pdf indir idefix, Vakıf’ın Sınırı PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Vakıf’ın Sınırı Pdf indir

Vakıf’ın Sınırı Kısa Özet

Hugo ve Locus En İyİ Roman Ödülü

1941 senesinde genç bir biliminsanı ve yazar olarak Isaac Asimov, Edward Gibbon’ın yazdığı Roma İmparatorluğu’nun Gerileyiş ve Çöküş Tarihi’nden etkilenerek çağının çok ötesinde bir destan yazdı: Galaktik İmparatorluk’un çöküşü ve feodalizmin dönüşü, İkinci Galaktik İmparatorluk zamanındaki güvenli ortamdan geçmişe bakan bir bakış açısıyla anlatıldı. İşte bu süreç neticesinde *Tarih tahmin edilebilir mi?*, *Toplum nasıl yönetilmeli?* veya *İmparatorluklar neden yükselir ve çöker?* gibi soruları sormaktan çekinmeyen destansı Vakıf Serisi yaşandı.

Birinci Vakıf ve İkinci Vakıf içindeki acı savaş nihayet sona ermişti. Birinci Vakıf’ın biliminsanları savaştan galip çıkmış ve Hari Seldon’ın eski İmparatorluk’un kalıntılarından yeni bir imparatorluk kurma planına geri dönmüşlerdi. Lakin İkinci Vakıf’ın yok edilmediği ve intikam almak için hazırlandığına dair söylentiler her geçen gün artıyordu. Birinci Vakıf’tan sürgün edilmiş Encümen üyesi Golan Trevize ve tarihçi Janov Pelorat zoraki ve tehlikeli bir yolculuğa çıkacaktı. Amaçları İkinci Vakıf’ın hâlâ var olduğunu görülmektedirmak ve insan ırkının dünyaya geldiğu mitik gezegeni bulmaktı, yani Dünya’yı.

Yayımlanış tarihine göre: 4. kitap / Kronolojiye göre: 6. kitap

Bir cevap yazın