Uygarlıklar Tarihi 2 Cilt Takım pdf oku indir

3
Uygarlıklar Tarihi 2 Cilt Takım pdf oku indir

Uygarlıklar Tarihi 2 Cilt Takım pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları türünde çıkarılan Uygarlıklar Tarihi 2 Cilt Takım kitabını paylaştık. 492 sayfadan oluşan Uygarlıklar Tarihi 2 Cilt Takım kitabının yazarı ise Kolektif‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Uygarlıklar Tarihi 2 Cilt Takım oku indir. Uygarlıklar Tarihi 2 Cilt Takım pdf indir yandex, Uygarlıklar Tarihi 2 Cilt Takım pdf indir idefix, Uygarlıklar Tarihi 2 Cilt Takım PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Uygarlıklar Tarihi 2 Cilt Takım Pdf indir

Uygarlıklar Tarihi 2 Cilt Takım Kısa Özet

Tarih Vakfı, DKIH 3 Projesi kapsamı içinde Uygarlıklar Tarihi alanında öğrenci ve öğretmenler için iki adet çalışma kitabı hazırladı. 2013 Mart ayında başlayan çalışma Temmuz 2014’de bitti. Kitapları, Proje koordinatörü Gülay Kayacan’ın kolaylaştırıcılığında Dilara Kahyaoğlu, Nilgün Yaman, Aydan Demirkuş, Elif Aköz, Işıl Kandolu, Özge Küçükosman ve Hasan Sungur’dan oluşan yedi kişilik bir tarih öğretmenleri ekibi hazırladı.

Uygarlıklar Tarihi- I ve II adını taşıyan kitaplar 9. ve 10. sınıf öğrencilerinin ve tarih öğretmenlerinin sınıf içi etkinliklerinde kullanımına yönelik hazırlandı.

Birinci kitapta: İlk İnsandan İlk Uygarlıklara, Mezopotamya (Sümer, Babil, Asur), Minos(Girit)-Miken-Yunan- Helen, İran (Medler, Persler, Sasaniler), Antik Hint Tarihi, Çin, Anadolu (Hitit, Lidya, Frigya, İyon, Urartu, Truva), Roma-Bizans (Hristiyanlığın doğuşu), Doğu Akdeniz (Fenike, İbrani) ve Amerika (Maya, İnka, Aztek) konularında toplam seksen etkinlik yer alıyor. Etkinlerin tamamı öğrencilerin eleştirel düşünme becerilerini geliştirmeyi; harita, metin ve film okuma ve yorumlama, binlerce yüzlerce yıl öncesiyle bugünkü dünya ve toplumsal yaşam içinde ilişki kurma becerilerini artırmayı planlıyor.

Aynı amaçlarla hazırlanan Uygarlıklar Tarihi-II kitabındaki konular ise şöyle: Kültür ve kent üzerine kavramsal tartışmaların bulunduğu giriş etkinliklerini; Bozkır, Göçebe ve Barbarlık Nedir? başlığı altındaki etkinlikler takip ediyor. Toplam 45 etkinliğin bulunduğu ikinci kitapta Atlı Göçebe Kültürü, Ortaçağda Avrupa, Bizans, İslam Tarihi ve Uygarlığı, Türk İslam Devletleri ve Haçlı Seferleri bulunan diğer konulardır.

MEB’in 9.ve 10. sınıf tarih kitabındaki tüm konuları kapsayan çalışma kitapları, bunun yanı sıra Amerika tarihi gibi kapsam dışı tutulmuş konuları da içeriyor.

Bir cevap yazın