Ücretsiz Taş Kağıt Makas Apk İndir

0/5 Oy yok

Bu uygulamayı bildirin

AÇIKLAMA

Ücretsiz Taş Kağıt Makas Apk İndir, APK uygulama sitemizde Ücretsiz Taş Kağıt Makas Apk İndir apk indirme linkini sizler için paylaştık. Ücretsiz Taş Kağıt Makas Apk İndir ile alakalı detaylar yazımızda..

Ücretsiz Taş Kağıt Makas Apk İndir

Ücretsiz Taş Kağıt Makas Apk İndir

Taş-kâğıt-makas, genelde iki oyuncuyla ve üç durumdan birinin seçilmesiyle oynanan bir el oyunudur. Taş makası, makas kağıdı, kâğıt da taşı yener. Eğer oyuncular aynı durumu seçerse oyun birliktee sona erer. Kullanım alanları yazı-tura, çöp çekme şeklinde oyunların yerine seçilebilir.

Oynanış

Oyuncular çoğu zaman dörde kadar sayar veya durumların isimlerini söylerler (taş-kâğıt-makas). El her havaya kalkıp avuç içine indirildiğinde söylenir. Elin şekli bu durumların hepsinde taş şeklindedir.

Taş Kağıt Makas Apk Full indir

Kez el havaya kalkıp indirildikten sonrasında 3. Kez kaldırıldığında bütün oyuncular bu 3 durumdan birini seçerler. Seçilen durumlara gore kazanılıp kazanmadığına bakılır.

Taş, el yumruk şeklindedir.
Kağıt, el tamamen açık parmaklar birbirine yapışıktır.
Makas, elin işaret parmağı ve orta parmağı hariç tüm parmaklar avuç içine kıvrılmıştır, işaret parmağı ve orta parmak birbirinden ayrıktır.

Bir cevap yazın