Türkçe Yama

The Witcher Ronin kickstarter projesi 800 bin dolar bağış topladı

The Witcher Ronin kickstarter projesi 800 bin dolar bağış topladı, Oyun severler için The Witcher Ronin kickstarter projesi 800 bin dolar bağış topladı ile alakalı bilgi verelim istedik… Makalemizin içinde The Witcher Ronin kickstarter projesi 800 bin dolar bağış topladı ile alakalı ayrıntıları bulabilirsiniz.

The Witcher Ronin kickstarter projesi 800 bin dolar bağış topladı

WitcherCon’da açıklamalan, tamamen alternatif bir hikayeyi konu alan manga The Witcher Ronin Kickstarter projesi, yapımcı firma CDPR’ın beklentilerini kat be kat aşan bir bağış toplayarak sonlandı. Proje, kısa bir sürede 800 bin dolar bağış topladı. Eylül ayı başında başlatılan The Witcher: Ronin kickstarter  projesine bağış yapan kullanıcılara, bağış miktarına bağlı olarak çeşitli özel basımlar gönderilecek.

The Witcher Ronin kickstarter projesi ile hedeflenen bağış miktarının kat be kat fazlası toplandı

CD Projekt Red, The Witcher twitter hesabından paylaşımı yaptığı bilgilendirmede The Witcher: Ronin için hedeflenen bağış miktarının yalnızca 2 saat 16 dakika içinde toplandığını ve toplam bağışın, şirketin hedefinin %750 oranında fazlası olduğu altı çizildi. Kickstarter kapsamı içinde bağışçılara farklı kapak tasarımına sahip basımlar, ekstra kısa hikayeler gibi bonuslar gönderilecek.

The Witcher Ronin kickstarter

Milyonerlik bir oyun şifrketi olmalarına rağmen niye Kickstarter’da bağış kampanyası açıldığını CDPR şöyle açıklıyor:

” Ronin ile Witcher’a uyguladığımız bu yeni konseptin, serinin takipçilerinin ilgisini çekip çekmeyeceğini görmek istiyorduk. Mangaya destek gelmesi, bu çizgi romanda çizerlik yapacak daha fazla muhteşem çizeri takıma katabilmemiz manasına geliyordu.”

CDPR’ın “Projenin ne kadar ilgi çekeceğini merak ettik” açıklamasına rağmen milyonerlik bir şirketin niye Kickstarter’a “ihtiyaç” duyduğu merak konusu. Tabi serinin hayranları da -800 bin dolar değerindeki- sevgilerini göstermekten çekinmemişler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu