The Elder Scrolls VI Playstation 5’e çıkmayacak

0/5 Oy yok

Bu uygulamayı bildirin

AÇIKLAMA

The Elder Scrolls VI Playstation 5’e çıkmayacak, Oyun severler için The Elder Scrolls VI Playstation 5’e çıkmayacak ile alakalı bilgi verelim istedik… Makalemizin içinde The Elder Scrolls VI Playstation 5’e çıkmayacak ile alakalı ayrıntıları bulabilirsiniz.

The Elder Scrolls VI Playstation 5’e çıkmayacak

The Elder Scrolls VI Playstation 5 severleri üzecek. Microsoft Gaming Başkan Yardımcısı Phill Spencer GQ’ya verdiği röportajda, ESO evreninin merakle beklenen devam oyununun Microsoft platformlarına özel bulunacağını doğruladı. Mart 2021’de Microsoft’un Bethesda’yı satın almasının ardından The Elder Scrolls VI Xbox’a özel çıkabilir düşüncesi oluşmaya başlamıştı.

The Elder Scrolls VI Playstation 5 oyuncularına yâr olmayacak 

Phill Spencer, yaptığı bilgilendirmede Playstation 5’in bahsini geçirmese de oyunun Xbox’a özel bulunacağını doğruladı. Spencer, şu ifadeleri kullandı:

” Bu olay diğer platformları cezalandırmak gibi algılanmamalı ki ben zaten tüm oyun platformlarının büyümeye devam edeceğine inanıyorum.  Lakin Xbox markası olarak büyümeyi sürdürebilmemiz için sahip olduğumuz her içeriği toplu bir paket halinde kullanmamız gerekiyor. Bu durum Elder Scrolls 6’yı düşününce de, diğer marka oyunlarımızı düşününce de durum böyle.”

The Elder Scrolls VI Playstation 5

Tabi bu açıklamaların ardından PC sahiplerinin endişelenmelerine gerek yok çünkü Microsoft tüm birinci-parti oyunlarında olduğu gibi The Elder Scrolls VI’yı da (ne zaman çıkarsa artık) ilk günden PC’ye de çıkaracağı şüphesiz. 

Fallout 76 ve Elder Scrolls Online’ın Playstation platformunda oldukları ve Bethesda ile Sony’nin Ghostwire: Tokyo gibi oyunları için ön anlaşma imzaladıkları düşünülünce Sony’nin bu açıklamalar karşısında sessiz kalıp kalmayacağı merak konusu.

Bir cevap yazın