Teşkilat-ı Mahsusa pdf oku indir

21
Teşkilat-ı Mahsusa pdf oku indir

Teşkilat-ı Mahsusa pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Osmanlı Tarihi Kitapları türünde çıkarılan Teşkilat-ı Mahsusa kitabını paylaştık. 392 sayfadan oluşan Teşkilat-ı Mahsusa kitabının yazarı ise Şükrü Altın‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Teşkilat-ı Mahsusa oku indir. Teşkilat-ı Mahsusa pdf indir yandex, Teşkilat-ı Mahsusa pdf indir idefix, Teşkilat-ı Mahsusa PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Teşkilat-ı Mahsusa Pdf indir

Teşkilat-ı Mahsusa Kısa Özet

Osmanlı’nın dağılış zamanındaki direnişin adı olan Teşkilat-ı Mahsusa, bir döneme damgasını vurmuş, büyük bir istihbarat örgütüdür. Bu kitap ile üç kıtada örgütlenen Teşkilat-ı Mahsusa kahramanlarının Anadolu’dan yollara düşüp Balkanlar’da, Afrika’da, Ortadoğu’da, Kafkaslar’da, Türkmenistan’da, Hindistan’da ve Çin’de vatan uğruna verdikleri acı dolu mücadelelere tanıklık edeceksiniz.
II. Abdülhamid’e yapılan suikast, sonuç alınamadığında üzülen şair Tevfik Fikret, Teşkilat’ın Kurduğu Batı Trakya Türk Cumhuriyeti, İngiliz casusları Thomas Edward Lawrence ve Gertrude Bell, sonu gelmeyen entrikalar çemberleri, Rus, Fransız, İngiliz ajanları ile Yahudi ve Ermeniler’in, Arapların nasıl işbirliği yaptıkları, süpürge tohumu yiyerek açlığa ve işgale direnen hatta acı ot yedikleri için zehirlenen askerler, her şartta yılmadan savaşan Enver Bey, Eşref Kuşçubaşı ve Teşkilat-ı Mahsusa üyeleri…
Sayfaları çevirdikçe yürekleri ülke sevgisiyle dolu bu kahramanların özlemini duydukları gelecek için nasıl savaştıklarını, yaptıkları eşsiz fedakârlıkları sözcükler ile anlatmanın olabilecek olmadığını siz de anlayacaksınız… Misal verilecek olursa Eşref Kuşçubaşı, tarihçi Cemal Kutay’a el notlarıyla verdiği anılarında şöyle diyordu:
*Hiçbir harpte, Trablusgarp’ta olduğu kadar yalnızlığımızı hissetmemiştik. Çöl sıcaklarında yaralarımızı saracak pamuğumuz, merhemimiz yoktu. İçinde amonyak mevcuttur diye yaralarımızın üzerine idrar döküyorduk.*

 

Bir cevap yazın