Türkçe Yama

Tecavüzle Suçlanan futbolcu FIFA 22’den çıkartıldı

Tecavüzle Suçlanan futbolcu FIFA 22’den çıkartıldı, Oyun severler için Tecavüzle Suçlanan futbolcu FIFA 22’den çıkartıldı ile alakalı bilgi verelim istedik… Makalemizin içinde Tecavüzle Suçlanan futbolcu FIFA 22’den çıkartıldı ile alakalı ayrıntıları bulabilirsiniz.

Tecavüzle Suçlanan futbolcu FIFA 22’den çıkartıldı

Daha önce genelde topluluk tarafında benzer kararlar alan EA Sports yeni bir yasaklamayla daha gündeme geldi ve Manchester City takımının sol bek oyuncusu olan Benjamin Mendy, tecavüzle suçlanmasının ardından FIFA 22’den çıkartıldı. Ekim 2020 ve Ağustos 2021 tarihleri içinde Cheshire’da bulunan evinde dört kıza tecavüz ettiği ve bir kez de cinsel saldırı ile suçlanan oyuncu 1 Ekim’de çıkacak FIFA 22’den banlanmış oldu.

Tecavüzle Suçlanan Benjamin Mendy, FIFA 22’den çıkartıldı

Eurogamer aracılığıyla yapılan habere göre EA Sports oyuncuyu FIFA 22 ile birlikte Ultimate Team modundan da kaldırdı. Lakin gelen haber kanallarına göre oyundan kalkmış olsa da oyuncunun önceden alınan kartları müzayede bölümünde hala bulunabiliyor. EA Sports yetkilileri yaptığı bilgilendirmede “Benjamin Mendy, hem Manchester City’nin hem de Fransız Milli Takımı’nın aktif kadrolarından çıkarıldığı için FIFA 22’de de alakalı kadrolardan çıkarıldı ve yargılanmayı beklerken FIFA Ultimate Team paketlerinde ve Ultimate Draft’ta yer alması askıya alındı” ifadelerinde bulunmuşlar.

Tecavüzle Suçlanan futbolcu FIFA 22'den çıkartıldı

PC Gamer’a göre ise Mendy’nin kartının kaldırılması sebebiyle nadir kartlar arasına girdiği düşünülüyor ve oyuncular içinde değerinin artmasına neden olabileceğinden bahsediliyor. Lakin EA, bir uçak kazasında ölen Emiliano Sala ile yaptığı gibi Mendy ile alakalı FUT öğelerinin fiyatını sabitleyerek bunu önleyebilir.

Davası devam eden Mendy masum bulunursa möuhtemelen hem kadrolara hem de FIFA 22’ye eklenmesi de olasılıklar içinde yer alıyor. Misal verilecek olursa önceden Nazi selamı yaptığı için ırkçılıkla suçlanan Marco van Basten, FIFA 20’den çıkarılmış, fakat FIFA 21 ile birlikte oyuna geri dönmüştü. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu