Tarihçi ve Doğa pdf indir

2
Tarihçi ve Doğa pdf indir

Tarihçi ve Doğa pdf indir, kitap özetleri sitemizde Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları türünde çıkarılan Tarihçi ve Doğa kitabını paylaştık. 112 sayfadan oluşan Tarihçi ve Doğa kitabının yazarı ise Salih Özbaran‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Tarihçi ve Doğa oku indir. Tarihçi ve Doğa pdf indir yandex, Tarihçi ve Doğa pdf indir idefix, Tarihçi ve Doğa PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Tarihçi ve Doğa Pdf indir

Tarihçi ve Doğa Kısa Özet

İlhan Tekeli’nin deyişiyle *çok yönlü bir sorumluluk yüklenmiştir* tarihçi. Bir yandan *Türkiye’nin çevre tarihi yazımına katılmak ve çevre tarihi yazıcılığını özendirmek*, diğer yandan *çevrenin değerlerini ve çevre tarihinin belgelerini korumak ve ardındanki nesillerin kullanmalarına sunmak sorumluluğu* söz konusudur.

Tayfun Atay, *insanın doğa karşısında sınırsızca, amansızca ve arsızca çoğalması; yeryüzünde havayı, suyu, toprağı, ormanı, fauna/flora, yani hayvan ve bitki örtüsünü korkunç bir duyarsızlıkla tüketip yok etmesiyle titreşimli olarak yüz yüze kalınmış bir felaket* ikazsında bulunmuştur.

Çevre poblemlerina senelerını adamış Ruşen Keleş ise *Karar verme durumunda olanların tutum ve davranışlarına yön verebilecek, gerektiğinde siyasal ve etik uygulamalardan çekinmeyecek bir bilinçli kenttaşlık ve yurttaşlık anlayışı uzun erimde en etkili güvencemiz olacaktır… Çevre poblemleri, kanımca, sokaktaki insan aracılığıyla sahiplenilmedikçe sağlıklı bir çözüme kavuşturulamaz* diyerek güvenceli yolu göstermiştir.

Bu bağlamda elinizdeki kitap, önümüzdeki senelerda tarihçiliğin çevre muhafaza edilmesina ilişkin geçmiş hadiseleri, olguları, poblemleri, yıkımları ve önlemleri konu eden çalışmaların hız kazanacağına inanan bir tarihçinin -son tahlildeki-beklenti, dilek ve saptamalarıdır.

Salih Özbaran

Bir cevap yazın