Tarih Neye Yarar pdf oku indir

1
Tarih Neye Yarar pdf oku indir

Tarih Neye Yarar pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları türünde çıkarılan Tarih Neye Yarar kitabını paylaştık. 176 sayfadan oluşan Tarih Neye Yarar kitabının yazarı ise Koray Şerbetçi‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Tarih Neye Yarar oku indir. Tarih Neye Yarar pdf indir yandex, Tarih Neye Yarar pdf indir idefix, Tarih Neye Yarar PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Tarih Neye Yarar Pdf indir

Tarih Neye Yarar Kısa Özet

“Şu gök kubbenin altında söylenmemiş söz yoktur derler. Sadece söz mü? Aslını söylemek gerekirse gök kubbenin altında düşünülmemiş, denenmemiş şey de yok gibidir. Insanoğlu değişim adına binlerce senedir koşturur ama yolu dönüp dolaşıp hep aynı yere çıkar.

Bu gün yeryüzünde kasım kasım kasılan modern insanın hali, Keloğlan masallarının başındaki tekerlemede dillendirilen:”Az gitmiş, uz gitmiş, dere tepe düz gitmiş, bir dönüp bakmış ki bir arpa boyu yol gitmiş.” durumundan başka bir şey değildir. Aslına bakılırsa modern insan diye bir şey de yoktur. Insan her zaman aynı insandır. Tarih kitaplarının ağzıyla konuşursak, Taş Devri`nin ilkel insanı ile dijital çağın son model insanı; tüm tutkuları, zayıflıkları ve kabiliyetleriyle aynı insandır. Tek değişen, dürtülerini tatmin etmek için kullandığı alet-edevatın farklılaşmasıdır o kadar?”

Şimdi bir düşünelim bir arpa boyu yol gitmemiş insanoğlunun macerasınde TARIH NEYE YARAR? Elinizde tuttuğunuz kitap Koray Şerbetçi imzasını taşıyor. Yazar, tarihin yalnızca satırlar içinde kalan bir öğreti olmadığını, okuyucusuna tarihi hadiselerin perdelerini aralayarak anlatıyor?

Bir cevap yazın