Tapınak – Tanrı’nın Unuttuğu Kavim İsrailoğulları pdf oku indir

1
Tapınak – Tanrı’nın Unuttuğu Kavim İsrailoğulları pdf oku indir

Tapınak – Tanrı’nın Unuttuğu Kavim İsrailoğulları pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları türünde çıkarılan Tapınak – Tanrı’nın Unuttuğu Kavim İsrailoğulları kitabını paylaştık. 288 sayfadan oluşan Tapınak – Tanrı’nın Unuttuğu Kavim İsrailoğulları kitabının yazarı ise Zafer Calayoğlu‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Tapınak – Tanrı’nın Unuttuğu Kavim İsrailoğulları oku indir. Tapınak – Tanrı’nın Unuttuğu Kavim İsrailoğulları pdf indir yandex, Tapınak – Tanrı’nın Unuttuğu Kavim İsrailoğulları pdf indir idefix, Tapınak – Tanrı’nın Unuttuğu Kavim İsrailoğulları PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Tapınak – Tanrı’nın Unuttuğu Kavim İsrailoğulları Pdf indir

Tapınak – Tanrı’nın Unuttuğu Kavim İsrailoğulları Kısa Özet

Okuyacağınız bu kitabın kaynağı, büyük miktarda Tevrat’tır. Bu kadar yüksek miktarda Tevrat kaynaklı olmasının sebebi ise, hadiseleri *onların* bakış yönünden görebilmemiz içindir. Kitabı okuyacak olan Müslümanların da bu bakış açısıyla konuya devam etmeleri kendi zihin yapılarının karışmaması için mühimdir. Bu konu, *Biz (Müslümanlar) böyle düşünüyoruz, onlar da (Yahudiler) böyle düşünüyor, boş verin* denilerek geçiştirilecek bir konu değildir. Olaylar bu biçimde ele alındığında dünya çapındaki siyasi ve askeri gelişmeler de doğru kavranamaz. *Onların* bakış açısı bundan dolayı mühimdir.

Bu eserde gizli ana konu, Tevrat’a göre İsrail tanrısının, İsrailoğulları’nı neden bir bölgeye sıkıştırdığıdır. Onları bu seçilmiş bölgede sıkıştırmasının bir sebebi var mıydı?

Bu ve bunun gibi sorularla birlikte bu eser, bu tür konuları merak eden okurlar için bir giriş kitabı niteliğindedir. O nedenle teknik terimlerden uzak, herkesin anlayabileceği açıklıkta, sade bir dille yazılmıştır.

Bu kitapta, Türkiye’de ilk kez açıklanacak bazı konular da mevcuttur. Evet, bazı konularda birileri ısrarla yalan dile getiriyor. Kitabın sonunda bütün bunlar deşifre edilecektir. Mesela, Türkiye’den İsrail’e tur düzenleyen seyahat acentelerinin bile yerini bilmedikleri İsrail’in işgali altındaki *yasak bölge* neresidir?

Bir cevap yazın