Türkçe Yama

Steam, yeni ve çok önemli bir özellik üzerinde çalışıyor

Steam, yeni ve çok mühim bir özellik üzerinde çalışıyor, Oyun severler için Steam, yeni ve çok mühim bir özellik üzerinde çalışıyor ile alakalı bilgi verelim istedik… Makalemizin içinde Steam, yeni ve çok mühim bir özellik üzerinde çalışıyor ile alakalı ayrıntıları bulabilirsiniz.

Steam, yeni ve çok mühim bir özellik üzerinde çalışıyor

Geçen günlerde SteamDB’nin kurucusu Pavel Djundik aracılığıyla Twitter’da yapılan bir paylaşımla yaşanan, Valve aracılığıyla Mart 2020’de açılan bir patent, Steam’de oyun indirirken; oyuna ‘anında‘ erişme özelliğini gözler önüne çıkarıyor. Valve ekibinin bu sistemi uygulamak istediği gözükürken, her zamankinden fazla daha bi hayli hızlı bulunacağı belirtiliyor.

Steam, yeni ve çok mühim bir özellik üzerinde çalışıyor

Bir oyunun belli bir kısmını indirdikten sonra oyuna girebiliyor olma özelliğini; Origin, PlayStation, Xbox ve bazı diğer platformlarda her ne kadar öncedenden görmüş olsak da, Steam’in projesinin çok daha bi hayli hızlı bulunacağını ve oyunlara ‘anında’ girebileceğimiz belirtiliyor. Steam‘in herhangi bir oyunun yürütülebilir dosyasının okuma işlemlerini geniş bir şekilde bir biçimde izleyip, oyunun indirilme sırasında belirli oyun dosyalarına öncelik vermek için dijital bir harita çizmek için bu verileri kullanacağı belirtilirken, oyunun indirme işleminin tamamlanmasına gerek kalmadan, oyunu oynanabilir kılabileceğinden bahsediliyor.

Steam, yeni ve çok önemli bir özellik üzerinde çalışıyor

Bahsedilenlere göre, bir oyunu satın aldığınız an oyuna başlayabileceksiniz. Steam, oynamaya başlamak için oyunun gereken dosyalarının çoğunu indirecek ve olabileceken internet bağlantınıza bağlı olarak, kesintisiz birden fazla istemciden doğru dosyaları işleyecek. Steam’in üzerinde çalışmakta olduğu özellik, bazı diğer platformlardan aşina olduğumuz benzer özelliğin, çok daha gelişmiş bir versiyonunun bulunacağı gibi gözükürken; bunun halen yalnızca bir patent başvurusu olduğunu ve projenin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğinin herhangi bir kesinlik taşımadığını belirtmekte yarar var.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu