Türkçe Yama

Sora, Super Smash Bros Ultimate’e eklenen son dövüşçü oldu

Sora, Super Smash Bros Ultimate’e eklenen son dövüşçü oldu, Oyun severler için Sora, Super Smash Bros Ultimate’e eklenen son dövüşçü oldu ile alakalı bilgi verelim istedik… Makalemizin içinde Sora, Super Smash Bros Ultimate’e eklenen son dövüşçü oldu ile alakalı ayrıntıları bulabilirsiniz.

Sora, Super Smash Bros Ultimate’e eklenen son dövüşçü oldu

Sürekli yeni karakter açıklamasu yapılan Super Smash Bros Ultimate için eklenen son karakter Square Enix imzalı Kingdom Hearts serisinin ana kişiliği Sora oldu. Bu kişiliğin oyuna eklenmesi ile birlikte yapım ekibi oyunun tamamlandığını ve son kişiliğin de oyuna eklendiğini açıkladı. Nintendo’nun konuyla alakalı yaptığı açıklama şu biçimde;

Sora, Super Smash Bros Ultimate’e eklenen son dövüşçü oldu

Super Smash Bros. Ultimate, 2018’de Nintendo Switch için piyasaya çıktığından beri, oyuncular 11,7 milyar çevrimdışı maç ve 7,8 milyar çevrimiçi çok oyunculu dövüşten bir araya gelen oyunun bir çok moduna 2,2 milyar saatten fazla zaman ayırdı. All-star oyunu bunun bunun yanında Super Smash Bros. Ultimate: Fighters Pass DLC’nin bir parçası olarak video oyun tarihinin tümünden sayısız ek dövüşçü, sahne ve tanınmış müzik parçalarını ağırladı.

19 Ekim’de Mario, Zelda, PAC-MAN, Sonic, Snake ve Cloud gibi dövüşçülerin yanında duran video oyunları dünyasının bir sonraki bi hayli beğeni alan kahramanı, bu tarihi seride sonuncu olarak yerini alacak.

Super Smash Bros. serisinin yönetmeni Masahiro Sakurai’nin ev sahipliği yaptığı videoda, KINGDOM HEARTS serisinden Sora’nın Super Smash Bros. Ultimate’a eklenen son DLC dövüşçüsü bulunacağını ve hemen hemen üç yıllık müthiş bir yeni dövüşçü yolculuğunu tamamlayacağını açıkladı. Sora, yeni bir sahne ve KINGDOM HEARTS serisinden bir dizi müzik parçası içeren Challenger Pack 11 DLC’nin bir parçasıdır. Video sunumu, yeni dövüşçünün hareket setine derinlemesine bir bakışın bunun yanında yeni eklenen Hollow Bastion aşamasına ayrıntılı bir bakış sağlıyor.

Challenger Pack 11, ARMS’den Min Min, Minecraft’tan Steve & Alex, FINAL FANTASY VII’den Sephiroth, Xenoblade Chronicles 2’den Pyra/Mythra ve TEKKEN serisinden Kazuya’yı içeren Super Smash Bros. Ultimate: Fighters Pass Vol. 2’nin bir parçası. Challenger Pack 11 bunun bunun yanında satın alınabilir.

KINGDOM HEARTS serisinin kahramanı, ikonik Keyblade’i kullanan ve Disney ve Pixar dünyalarını dolaşan, karanlığın üstesinden gelmek ve diyarlara barışı geri getirmek için Heartless olarak anılan düşmanlarla savaşan genç bir çocuk olan Sora’dır. KINGDOM HEARTS oyunlarındaki kendine özgü görünümü ve havadaki hareketleri, Super Smash Bros. Ultimate’ın savaş alanlarına müthiş bir biçimde geçerek Sora’nın tek başına öne çıkmasına kolaylık sağlayan benzersiz bir his ile cana yakın bir dövüşçü sunuyor.

KINGDOM HEARTS’taki hareketlerinden ilham alan Sora, Super Smash Bros. Ultimate’da onu oynarken havada dövüşmekte ustalaşıyor. Sıçrayışları yüksek, hareketleri hafif ve yumuşak. Rakipleri aracılığıyla basit bir şekilde fırlatılsa da, Sora’nın Keyblade’ini kullanan kuvvetli, kombo tabanlı saldırıları onu zorlu bir rakip haline getiriyor.

Sora, Super Smash Bros Ultimate'e eklenen son dövüşçü oldu

Sora, bir dizi sezgisel düğmeye basarak, Keyblade’i ile doğrudan saldırılar, hava hareketleri yahut yandan şutlar olsun, her türlü farklı kombinasyonu yapabilir. Aynı zamanda KINGDOM HEARTS’ta olduğu gibi Magic’i de kullanabilir. Hayranlar, savaş alanını etkileyici vuruşlarla kaplamak için çeşitli şekillerde serbest bırakılabilen Firaga, Thundaga ve Blizzaga büyülerini tanıyacaklar. Sora, kıymetli rakiplerini uçurmak için ” Sealing the Keyhole ” adlı Son Vuruşu’nu da etkinleştirebilir.

Oyuncuların Challenger Pack 11’de alacakları yeni aşama Hollow Bastion. KINGDOM HEARTS serisinin hayranları, serinin bir çok oyununda yoğun bir biçimde bulunan bu tanıdık yeri hemen tanıyacaktır. Dinamik sahne, merkezinde bir platform içerir ve savaş sona ererken oyuncular, KINGDOM HEARTS serisinden bazı tanıdık yüzleri içeren görsellerle Dive to the Heart’tan ilham alan özel bir alana seyahat edecekler.

Challenger Pack 11’i indirdikten sonra oyuncular bunun bunun yanında KINGDOM HEARTS serisinden dokuz müzik parçası alacaklar. KINGDOM HEARTS Melody of Memory oynayanlar için bu oyuna ek bir müzik parçası, Dearly Beloved -Swing Version- eklenecek. Riku, Kairi ve Roxas gibi KINGDOM HEARTS karakterlerinin olduğu yeni bir Spirit Board da eklenecek. Ek olarak, Mii Fighter için Doom Slayer, Octoling Wig ve Judd Hat dahil olmak üzere yeni ücretli oyun içi kostümler ayrı olarak sunulacak.

5 Ekim – 24 Ekim 2021 tarihleri içinde Super Smash Bros. Ultimate, Fighters Pass, Fighters Pass Vol. 2 yahut bağımsız savaşçı Piranha Plant da dahil olmak üzere dijital olarak bireysel Challenger Paketlerinden herhangi birini satın alan oyuncular 2x Altın Puan kazanacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu