Türkçe Yama

Sony, PlayStation için ücretsiz ‘oyun deneme’ özelliğini tanıttı

Sony, PlayStation için ücretsiz ‘oyun deneme’ özelliğini tanıttı, Oyun severler için Sony, PlayStation için ücretsiz ‘oyun deneme’ özelliğini tanıttı ile alakalı bilgi verelim istedik… Makalemizin içinde Sony, PlayStation için ücretsiz ‘oyun deneme’ özelliğini tanıttı ile alakalı ayrıntıları bulabilirsiniz.

Sony, PlayStation için ücretsiz ‘oyun deneme’ özelliğini tanıttı

Geçen günlerde, PlayStation 5 üyelerine gönderilmiş olan bir e-postada Sony, Death Stranding: Director’s Cut ve Sackboy: A Big Adventure oyunlarının 28 Ekim 2021’e kadar ücretsiz bir biçimde indirilebileceğini ve birkaç saat boyunca oynanabileceğini açıkladı.

Sony, PlayStation için ücretsiz ‘oyun deneme’ özelliğini tanıttı

Oyun denemelerine 28 Ekim’e kadar PlayStation Mağazası üzerinden ulaşabilen kullanıcılar, aynı EA Play aboneliğinde olduğu gibi, belirli bir zaman sınırına sahip. Lakin, PlayStation tarafındaki bu zaman sınırı, aktif üyenin oyunu indirmeye başladığından bu yana aktif oluyor ve zamandan harcıyor. İnternetiniz ne kadar bi hayli hızlıysa, o kadar çok oynayabileceğiniz manasına gelen bu kısıtlama, interneti yavaş olan kullanıcılar için ciddi anlamda sorun oluşturabilir. Sony’nin göndermiş olduğu e-postaya göre PlayStation 5 kullanıcıları; Death Stranding: Director’s Cut’ı altı saat, Sackboy: A Big Adventure oyununu ise beş saat boyunca deneyebilirler.

Sony, PlayStation için ücretsiz 'oyun deneme' özelliğini tanıttı

Oyun denemeleri özelliği, yalnızca oyunların PlayStation 5 sürümleri için geçerli. Ayrıca, ücretsiz deneme boyunca satın alınan tüm oyun içi DLC’ler, kullanıcılar oyunun tamamını satın aldıklarında kullanılabilir oluyor. Henüz her ülkede bulunmayan sistem, belli başlı ülkelerde test edilen yeni özelliklerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Neredeyse EA Play’in sunduğu ücretsiz sürenin yarısı kadar bir süre sunan özelliğin, oyunu indirilmeye başlandığından bu yana aktif olması da, interneti yavaş olan kullanıcılar için bi hayli büyük bir negatif unsur gibi gözüküyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu