Türkçe Yama

Skyrim’i modlu sevenlere Anniversary Edition’dan üzücü haber geldi

Skyrim’i modlu sevenlere Anniversary Edition’dan üzücü bilgi geldi, Oyun severler için Skyrim’i modlu sevenlere Anniversary Edition’dan üzücü bilgi geldi ile alakalı bilgi verelim istedik… Makalemizin içinde Skyrim’i modlu sevenlere Anniversary Edition’dan üzücü bilgi geldi ile alakalı ayrıntıları bulabilirsiniz.

Skyrim’i modlu sevenlere Anniversary Edition’dan üzücü bilgi geldi

Bildiğimiz üzere, The Elder Scrolls V: Skyrim Anniversary Edition, 11 Kasım 2021’de yayımlanacak. oyunun bu yeni sürümü, PC’de bulunan Special Edition’ın tüm sahiplerine ücretsiz bir güncelleme olarak sunulacak. Ayrıca popüler modlardan bir tanesi olan Skyrim Script Extender (SKSE)’nin geliştiricisine göre, oyunun modlarının başı dertte.

Skyrim’in yeni sürümü, mod desteğini zora sokabilir

SKSE’nin geliştiricisi extrwi; ”Anniversary Edition güncellemesinin bir parçası olarak Bethesda, oyunun 64 bit sürümünü oluşturmak için kullanılan derleyici Visual Studio 2015’ten Visual Studio 2019’a geçiş yapmaya karar verdi. Bu oyunun gidişatını, mod geliştiricilerinin kodları ve fonksiyonları yeniden düzenlemesine neden olacak biçimde değiştirir. Neyse ki sınıf düzenlemelerinin değişmesi pek olabilecek değil.”

Skyrim'i modlu sevenlere Anniversary Edition'dan üzücü haber geldi

Ayrıca mod geliştiricisi, yerel kod eklentisi yazan herkesin Anniversary Edition’u desteklemek için en azından bir miktar ekstra iş yapması gerektiği sonucuna da vardı. Teorik olarak, oyunun HD doku paketleri, Anniversary Edition ile uyumlu olmaya sürecektir; fakat diğer modların çoğunluğu için aynı şeyi söyleyemeyeceğiz. Söylendiği gibi, The Elder Scrolls V: Skyrim Anniversary Edition, ayrı bir ürün olmayacak. Bu nedenle, Special Edition sürümünün sahipleri, eğer oyunlarını yükseltmek istemiyorlarsa, otomatik güncellemeleri devre dışı bırakmalı. Steam’in sürümler arası geçiş yapma seçeneği sunup sunmayacağı ise, bilinmeyen unsurlar içinde yer alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu