Seyahatler ve Kaşifler Atlası pdf oku indir

1
Seyahatler ve Kaşifler Atlası pdf oku indir

Seyahatler ve Kaşifler Atlası pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Çocuk Referans Kitapları türünde çıkarılan Seyahatler ve Kaşifler Atlası kitabını paylaştık. 144 sayfadan oluşan Seyahatler ve Kaşifler Atlası kitabının yazarı ise Isabel Minhos Martins‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Seyahatler ve Kaşifler Atlası oku indir. Seyahatler ve Kaşifler Atlası pdf indir yandex, Seyahatler ve Kaşifler Atlası pdf indir idefix, Seyahatler ve Kaşifler Atlası PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Seyahatler ve Kaşifler Atlası Pdf indir

Seyahatler ve Kaşifler Atlası Kısa Özet

Haritaların olmadığı bir du¨nya hayal edebilir miyiz bugu¨n?

Oysa, birkaç yu¨zyıl öncesine kadar du¨nyanın sınırlarını bilmiyorduk. Du¨nyanın bir çok bölgesi bir diğeri olanyle bağlantısız, birbirinden habersizdi. Sadece diğer bölgelerde var olan tu¨rleri ve toprakları değil, bunun yanı sıra diğer insanları ve ku¨ltu¨rlerini de tanımıyorduk. Du¨nyanın nasıl bir yer olduğunu öğrenmek istiyorsanız yola çıkmamız gerekiyordu: Eşekle, deveyle, gemiyle yahut yu¨ru¨yerek evden çıkıp bilinmeyene doğru yol aldık ve diğer yerlerle alakalı enteresan yeniliklerle döndu¨k.

Keşişlerin, botanik bilimcilerin, tu¨ccarların, denizcilerin yahut ressamların yolculukları du¨nyayı daha iyi tanımamıza katkı sağladı ve bu sayede diğerlerinin varlığından haberdar olduk. Isabel Minhós Martins’in kaleme aldığı ve Bernardo P. Carvalho’nun harika çizimlerinin eşlik ettiği Seyahatler ve Kâşifler Atlası’nın başkahramanları, tu¨m zamanlardan ve yerlerden keşişler, doğa bilimciler, gezginler; ve onların gerçek maceraları…

Piteas, Xuanzang, Giovanni da Pian del Carpini, Marco Polo, İbn Battuta, Bartolomeu Dias, Evliya Çelebi, Jeanne Baret, Joseph Banks, Humboldt, Darwin ve Mary Henrietta Kingsley ile birlikte haydi yola koyulalım!

Bir cevap yazın