Sarıtel – Hocalı Soykırımı pdf oku indir

5
Sarıtel – Hocalı Soykırımı pdf oku indir

Sarıtel – Hocalı Soykırımı pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Roman türünde çıkarılan Sarıtel – Hocalı Soykırımı kitabını paylaştık. 144 sayfadan oluşan Sarıtel – Hocalı Soykırımı kitabının yazarı ise Zeynep Batımor‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Sarıtel – Hocalı Soykırımı oku indir. Sarıtel – Hocalı Soykırımı pdf indir yandex, Sarıtel – Hocalı Soykırımı pdf indir idefix, Sarıtel – Hocalı Soykırımı PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Sarıtel – Hocalı Soykırımı Pdf indir

Sarıtel – Hocalı Soykırımı Kısa Özet

Bu romanda geçen olaylar gerçek yaşanmış olaylardan kurgulanmıştır. 25 Şubat’ı 26 Şubat’a bağlayan gece, Dağlık Karabağ’ın Hocalı kasabasına girerek sivillerin hedef alındığı saldırıda, resmi sayılara göre 83’ü çocuk, 106’sı kadın olmak üzere 613 Azerbaycan Türk’ü yaşamını yitirdi. 

Keşke bunlar gerçek olmasaydı, insanlar ölmeseydi. Bu savaşta kazananlar, yalnızca emperyalist güçler, silah tüccarlarıdır. 

Masum halkların kanını akıtarak kazanılan servet, ne kadar hayır getirir?
Hocalı Soykırımda şehit olan Azerbaycan Türk’ü soydaşlarımıza, Allah’tan rahmet diliyorum. Mekânları cennet olsun, geride kalan yakınlarına sabırlar diliyorum. 

Kitabı Karabağ gazilerimizin Hocalı soykırımı ile verdiği bilgiler üzerinde yazdım, bunun bunun yanında bu hikâyede geçen isim ve kahramanların hayal ürünü olduğunu da belirtmek isterim.  Ermenilerin uyguladığı insanlık dışı vahşetin boyutu olarak, Karabağ Hocalı Soykırımı yaşanmış, soykırımdan kurguladım.

Bir cevap yazın