Sarı Duvar Kağıdı ve Diğer Öyküler pdf oku indir

1
Sarı Duvar Kağıdı ve Diğer Öyküler pdf oku indir

Sarı Duvar Kağıdı ve Diğer Öyküler pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Öykü Kitapları türünde çıkarılan Sarı Duvar Kağıdı ve Diğer Öyküler kitabını paylaştık. 120 sayfadan oluşan Sarı Duvar Kağıdı ve Diğer Öyküler kitabının yazarı ise Charlotte Perkins Gilman‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Sarı Duvar Kağıdı ve Diğer Öyküler oku indir. Sarı Duvar Kağıdı ve Diğer Öyküler pdf indir yandex, Sarı Duvar Kağıdı ve Diğer Öyküler pdf indir idefix, Sarı Duvar Kağıdı ve Diğer Öyküler PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Sarı Duvar Kağıdı ve Diğer Öyküler Pdf indir

Sarı Duvar Kağıdı ve Diğer Öyküler Kısa Özet

Charlotte Perkins Gilman, yaşadığı dönemin çok ilerisinde fikirlere sahip ve bu fikirleri eserlerine yüksek empati kabiliyetiyle aktaran, feminist edebiyatın ilk ve mühim isimlerinden. Sarı Duvar Kâğıdı ve Diğer Öyküler yalnızca yazdıklarıyla değil aktivist kimliğiyle de tanınan Gilman’ın yedi öyküsünü bir araya getiriyor.

Çalışmak yok. Sosyalleşmek yok. Yürüyüş yok. Yazmak yok. Sarı duvar kâğıdı var; saatler boyu bakmak serbest. Gilman, kadın hastaları dinlemek yerine ısrarla yatak istirahati öneren, dönemin cinsiyetçi tıp yaklaşımını topa tutuyor. Gilman’ın doğum sonrası tecrübelerinden de yararlanarak kaleme aldığı *Sarı Duvar Kâğıdı*, yeni doğum yapmış bir annenin tedavi adı altında deyim yerindeyse hapsedilerek deliliğe sürüklenişini anlatan, feminist edebiyatın kıymetli bir örneği.

Bir cevap yazın