Türkçe Yama

Resident Evil Village Playstation 1 versiyonu iç açıyor

Resident Evil Village Playstation 1 versiyonu iç açıyor, Oyun severler için Resident Evil Village Playstation 1 versiyonu iç açıyor ile alakalı bilgi verelim istedik… Makalemizin içinde Resident Evil Village Playstation 1 versiyonu iç açıyor ile alakalı ayrıntıları bulabilirsiniz.

Resident Evil Village Playstation 1 versiyonu iç açıyor

Bir Youtube sayfası paylaşımı yaptığı Resident Evil Village Playstation 1 versiyonu, Village’ın geçtiği bölgelerden Dimitrescu Kalesi’nin 2 pikselli Castlevania’ya çeviriyor.

Village’in ikonik kişiliği Lady Dimitrescu ise  2 boyutlu ortamda bile hala devasa. Village’in açılış saatleri tahminen çoğu oyuncu için oyunun en başarılı kısmı, labirenti andıran dev bir şatoda, Mr X’in rüyalarını süsleyen Dimitrescu’dan kaçarken vampirleri de savuşturmaya çalışıyorduk. İşte bu konsept başka bir oyuncuya Castlevania’yı anımsatmış ve ortaya Residentvania çıkmış.

Resident Evil Village Playstation 1 versiyonu ile karşınızda Residentvania

Residentvania modunun itch.io sayfasında modun yapımcıları geliştirme sürecinin 2 ay sürdüğinü ve oyunun pixelleştirilmiş halinden tatmin kaldıklarını belirtiyorlar. Resident Evil: Village’in 2 boyutlu versiyonunda da, Ethan Winters olarak harap haldeki köyden geçiyor, oyunun ünlü tüccarı ile tanışıyor Dimitrescu Kalesi’ne ulaşarak kurt adamlar, zombiler ve vampirler içinden yolunuzu bulmaya çalışıyorsunuz.

Resident Evil Village Playstation 1

Mod içinde oyunun orjinal ses dosyaları yerine bedava ses kütüphanelerinden çekilen ses efektleri kullanılmış. Oynanış ise gayet basit, platformlar arası geçiyor ve düz patikada karşı karşıya geldiğınız düşmanları öldürüyorsunuz. Oyunun ikinci kısmı ise şatonun zindanlarında, zombiye dönüşmüş uşakların içinde geçiyor. Son bölümde ise Dimitrescu’unun kızlarından biri ile savaşıyorsunuz ve oyun bitiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu