Türkçe Yama

PUBG’de artık düşen takım arkadaşınızı sırtlamak mümkün

PUBG’de artık düşen takım arkadaşınızı sırtlamak olabilecek, Oyun severler için PUBG’de artık düşen takım arkadaşınızı sırtlamak olabilecek ile alakalı bilgi verelim istedik… Makalemizin içinde PUBG’de artık düşen takım arkadaşınızı sırtlamak olabilecek ile alakalı ayrıntıları bulabilirsiniz.

PUBG’de artık düşen takım arkadaşınızı sırtlamak olabilecek

Krafton yaptığı açıklama ile ülkemizde de bi hayli popüler olan PUBG 14.1 yamasına dair ayrıntıları açıkladı. Cadılar Bayramı gibi özel etkinlikleri oyuna ekleyecek olan bu yama ile birlikte artık düşen takım dostlarınızı sırtlayabilecek ve onları daha güvenli bir alana götürerek tedavi edebileceksiniz. Yama ile alakalı bilgiler,  oyuna yeni gelecek özellikler ve şirketin resmi açıklaması şu biçimde;

PUBG 14.1 yamasına dair detaylar bilgisi verildi

PUBG 14.1 güncellemesi 6 Ekim tarihinde PC’ye ve 14 Ekim tarihinde konsollarda çıkışını yaptığında Erangel haritasındaki mühim noktalar Cadılar Bayramı teması ile dekore edileceğinden, oyuncular erkenden “şeker mi, şaka mı?” diye sormaya başlayabilecekler. Sis ve eşsiz bir ay rengi de dahil olmak üzere yeni ürkütücü temalı hava efektleri, harita boyunca mühim noktalarda bulunacak.

Güncelleme yeni bir oynanış özelliğini tanıtıyor: Taşıma. Tüm haritalarda mevcuttur ve oyuncular, çeşitli stratejiler yaratarak düşen oyuncuları kaldırabilecekler. Düşen bir müttefiki güvenli bir yere taşıyın ve siper arkasındayken ayağa kaldırın yahut düşen bir düşmanı alın ve onu gelen saldırıya karşı bir kalkan olarak kullanın.

Lakin hepsi bu kadarla da sınırlı değil – 14.1 güncellemesinin geniş bir şekilde bir özetini aşağıda bulabilirsiniz; 

Yeni Dereceli Sezon: 14.1 Güncellemesi yeni bir dereceli sezon getiriyor, yani 13. Dereceli Sezonda kazanılan tüm ödüller otomatik olarak oyuncuların envanterine eklenmiş durumdadır. Dereceli Sezon 14, son dereceli sezonlara benzer biçimde iki ay sürecek.

PUBG'de artık düşen takım arkadaşınızı sırtlamak mümkün

 • Taego Düzenlemeleri: Harita, son birkaç ay boyunca toplanan oyuncu verilerine dayanarak çeşitli geliştirmeler alacak. En çok bilinen savaş bölgelerinin kazanma oranı kontrol edildikten sonra, %75 yahut daha fazla kazanma oranına sahip alanlar için nesne ve arazi iyileştirmeleri yapılacak. Harita bunun bunun yanında diğer haritalara özel olan silahları ve malzemeleri görülmektediracak olan Hata Alanlarını da tanıtacak. Hata Alanları, Taego’da Normal, Dereceli ve Özel Maçlarda mevcut olacak.
 • Erangel Ayarlamaları: Daha önceleri sözü edilen Cadılar Bayramı temalı güncellemelere ek olarak Erangel, Pochinki atlama noktasında yapılan güncellemeler alacak. 14.1 Güncellemesine kadar, oyuncular maçın erken evrelerindeki savaşlardan sonra araçsız olarak Pochinki’den kaçmakta zorlanıyordu. Böylelikle Kilise binasında düzenlemeler yapılacak ve yeni su yolları, örtü ve çitler eklenecek.
 • Harita Rotasyonu: 14.1 ile Normal maçlarda Taego ve Paramo, Vikendi ve Karakin’in yerini alacak. Taego ve Paramo bunun bunun yanında Dereceli maçlarda Sanhok ve Vikendi’nin yerini alacak. Maçlar için yeni harita rotasyonu şu biçimde:

Normal Maçlar: 

 • Erangel
 • Miramar
 • Sanhok
 • Taego
 • Paramo 

Dereceli Maçlar: 

 • Erangel
 • Miramar
 • Taego
 • Paramo

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu