Türkçe Yama

PlayStation CEO’su, özel oyunların daha fazla kişiye ulaşmasını istiyor

PlayStation CEO’su, özel oyunların daha fazla insana ulaşmasını istiyor, Oyun severler için PlayStation CEO’su, özel oyunların daha fazla insana ulaşmasını istiyor ile alakalı bilgi verelim istedik… Makalemizin içinde PlayStation CEO’su, özel oyunların daha fazla insana ulaşmasını istiyor ile alakalı ayrıntıları bulabilirsiniz.

PlayStation CEO’su, özel oyunların daha fazla insana ulaşmasını istiyor

PlayStation CEO’su Jim Ryan’ın yeni bir hedefi yer alıyor. PlayStation birinci parti oyunlarının ”yüz milyonlarca insana” ulaşmasını diliyor. Ryan, stüdyonun kitlesini genişletmeyi umduğunu, bunun yanı sıra da ‘platforma özel’ politikalarını desteklemeye devam edeceklerini de dile getirdi.

PlayStation CEO’su, özel oyunların daha fazla insana ulaşmasını istiyor

Yakın tarihte yapılmış olan bir röportajda Ryan, oyunların her zamankinden daha kapsamlı bir kitleye eriştiğini dile getirdi; bunun, oyunları yapanlar için bi hayli mühim etkileri olduğundan da bahseden Ryan, PlayStation birinci parti oyunlarının yüz milyonlarca kişi aracılığıyla oynanmasını istiyor. PlayStation 4 konsolunun 100 milyondan daha fazla adet sattığını; fakat The Last of Us yahut God of War gibi özel oyunların en fazla 20-30 milyon adet satış rakamına ulaşabiliyor olduğunu düşünecek olursak, Jim Ryan’ın söz etmek istediğini anlayabilinmekte.

PlayStation CEO'su, özel oyunların daha fazla kişiye ulaşmasını istiyor

Horizon Zero Dawn ve Days Gone gibi ünlü yapımların PC tarafına gelmiş olmasıyla, özel oyunları PC’ye getirmeye devam edecek gibi gözüken PlayStation tarafı, Uncharted: The Lost Legacy ve Uncharted 4‘ün ‘yenilenmiş’ bir biçimde erken 2022’de, PlayStation 5 ve PC tarafına çıkacağını açıklamıştı. Her ne kadar PlayStation, bazı özel oyunlarını bilgisayar tarafına getirmeye başlamış olsa da, yeni çıkacak olan yapımları yakın tarihlerde beklememekte yarar var.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu