Türkçe Yama

PlayStation 5, satış rekorları kırmaya devam ediyor

PlayStation 5, satış rekorları kırmaya sürdürmekte, Oyun severler için PlayStation 5, satış rekorları kırmaya sürdürmekte ile alakalı bilgi verelim istedik… Makalemizin içinde PlayStation 5, satış rekorları kırmaya sürdürmekte ile alakalı ayrıntıları bulabilirsiniz.

PlayStation 5, satış rekorları kırmaya sürdürmekte

Geçen aylarda, PlayStation 5‘in satış sayıları resmî olarak açıklanmış ve Sony’nin konsol rekoru kırılmıştı. En kısa bir sürede 10 milyon adet satmayı başaran PlayStation konsolu hâline gelen cihaz, diğer ülkelerdeki satış rekorlarını altüst etmeye de sürdürmekte. Sony’nin Birleşik Krallık’ta en bi hayli hızlı satan oyun konsolu olduğu gösterilen PlayStation 5, Birleşik Krallık’da 39 haftada bir milyon adet satmayı başarmış.

PlayStation 5, satış rekorları kırmaya sürdürmekte

Rekorun önceki sahibi olan PlayStation 4’ten üç hafta daha erken bir biçimde bir milyon adete ulaşan yeni nesil konsol, Sony’nin rekorlarını kırmaya devam edecek gibi gözüküyor. Sony’nin yeni konsolunun, PlayStation 4’ün yakalamış olduğu satış rakamını geçip geçmeyeceğini hep birlikte göreceğiz.

PlayStation 5, satış rekorları kırmaya devam ediyor

Ayrıca cihazın, geçen seneın kasım ayında piyasaya sürüldüğünden bu yana stok sıkıntıları sürdürmekte. Ülkemizde 7.499 TL’lik bir fiyat etiketine sahip olan konsol, hemen hemen her ülkede stok sıkıntısı çekmeye sürdürmekte. Piyasaya sürülüşünden hemen hemen sekiz aylık bir sürenin sonunda 10 milyon adetten daha fazla satmayı başaran konsol; üretim sıkıntısı, kara borsa ve pandemi gibi problemlere rağmen oldukça önemli başarıya ulaşmış durumda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu