Padişah Anaları pdf oku indir

1
Padişah Anaları pdf oku indir

Padişah Anaları pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Osmanlı Tarihi Kitapları türünde çıkarılan Padişah Anaları kitabını paylaştık. 340 sayfadan oluşan Padişah Anaları kitabının yazarı ise Ahmet Demirci‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Padişah Anaları oku indir. Padişah Anaları pdf indir yandex, Padişah Anaları pdf indir idefix, Padişah Anaları PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Padişah Anaları Pdf indir

Padişah Anaları Kısa Özet

Padişah Anaları

Osmanlı Padişahlarının eşleri ve anneleri her zaman araştırılan bir konu olmuştur. Tarihi gelişim içinde kimi padişah anneleri ile ilgili bi hayli fazla bilgi günümüze aktarılmış, hatta haklarında kitaplar, romanlar, filmler, televizyon dizileri yapılmıştır. Ama bazı padişah eşleri ile ilgili fazla bilgi yoktur, kimileri ile ilgili da çeşitli rivayetler dile getirilir.

Osmanlı Devleti`nin ilk zamanlarında, bulundukları yerin şöhretli bireyleri, Anadolu Beylerinin, Bizans İmparotarlarının, Sırp ve Bulgar krallarının kızlarıyla evlendiler. Bu evlenmeleler, hissi olmaktan çok siyasi idi. Osmanlı Devleti, akrabalık yoluyla kuvvetlenmeye yahut karşısındakinden miras isteyerek topraklarını ele geçirmek amacını güdüyordu.

İsfendiyaroğulları`ndan kız alarak Trabzon Rum İmparotarluğu`na ve Akkoyunlu Devleti`ne, Germiyanoğulları`ndan kız alarak Karamanoğulları`na, Dulkadiroğulları`ndan kız alarak Memluklara karşı dost, akraba bir beylik araya perde olarak konmuş oluyordu. Bulgar ve Sırp Kralları ile yine siyasi sebebler, cariyelerle de evlenmeye devam ediliyordu.

Bir cevap yazın