Osmanlı-Rusya İlişkilerinde Abhazya pdf oku indir

4
Osmanlı-Rusya İlişkilerinde Abhazya pdf oku indir

Osmanlı-Rusya İlişkilerinde Abhazya pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları türünde çıkarılan Osmanlı-Rusya İlişkilerinde Abhazya kitabını paylaştık. 248 sayfadan oluşan Osmanlı-Rusya İlişkilerinde Abhazya kitabının yazarı ise Zaza Tsurtsumia‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Osmanlı-Rusya İlişkilerinde Abhazya oku indir. Osmanlı-Rusya İlişkilerinde Abhazya pdf indir yandex, Osmanlı-Rusya İlişkilerinde Abhazya pdf indir idefix, Osmanlı-Rusya İlişkilerinde Abhazya PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Osmanlı-Rusya İlişkilerinde Abhazya Pdf indir

Osmanlı-Rusya İlişkilerinde Abhazya Kısa Özet

Abhazya tarihinin mühim bir bölümü, Osmanlı Devleti ve Rusya’nın Gürcistan ve tüm Kafkasya’ya yönelik siyasi ve askeri faaliyetleri ile ilişkilidir.

Bu kitapta esas olarak XIX. yüzyılda Rusya ve Osmanlı Devleti’nin Abhazya için giriştiği mücadele ele alınmıştır. Bunun yanında Gürcistan Cumhuriyeti sınırları içinde olan özerk Abhazya’ya 1918 senesinde tertip edilen Osmanlı askeri harekâtı incelenmiştir.

Eserde Abhazya tarihinin uzun bir dönemi; birleşik Gürcistan Krallığı’nın dağıldığı ve bunun yanı sıra Osmanlı Devleti’nin güçlendiği XV. yüzyılın ikinci yarısından, Osmanlı ve Rusya’nın dağılıp özerk Abhazya’yı da kapsayan Gürcistan Demokratik Cumhuriyeti’nin kurulduğu XX. yüzyılın ilk çeyreğine kadar olan dönem yansıtılmaktadır.

Kitap, Osmanlı-Rus ilişkilerinde Abhazya konusunu ele alan ilk monografik çalışmadır.
Prof. Dr. Okan Yeşilot

Bir cevap yazın