Osmanlı İstanbul’unda Kadın Ciltli pdf indir

4
Osmanlı İstanbul’unda Kadın Ciltli pdf indir

Osmanlı İstanbul’unda Kadın Ciltli pdf indir, kitap özetleri sitemizde Osmanlı Tarihi Kitapları türünde çıkarılan Osmanlı İstanbul’unda Kadın Ciltli kitabını paylaştık. 632 sayfadan oluşan Osmanlı İstanbul’unda Kadın Ciltli kitabının yazarı ise Tuba Demirci‘dır. Ciltli kapağa sahip olan Osmanlı İstanbul’unda Kadın Ciltli oku indir. Osmanlı İstanbul’unda Kadın Ciltli pdf indir yandex, Osmanlı İstanbul’unda Kadın Ciltli pdf indir idefix, Osmanlı İstanbul’unda Kadın Ciltli PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Osmanlı İstanbul’unda Kadın Ciltli Pdf indir

Osmanlı İstanbul’unda Kadın Ciltli Kısa Özet

Osmanlı İstanbul’unda Kadın ve Cumhuriyet İstanbul’unda Kadın farklı alanlardan ve bakış açılarından otuza yakın araştırmacının katkısıyla meydana gelmiş, alanında çığır açıcı ve benzersiz bir çalışma.

Bu eserde Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinde İstanbul kadını edebiyattan sanata, çalışma yaşamından modaya, eğitimden hak mücadelesine, güzellik yarışmalarından sinemaya her yönüyle ele alnıyor.

Tarih, kültür, kadın ve İstanbul çalışmalarıyla ilgilenen herkesin yararlanabileceği derinlikli bir başvuru kaynağı.

*Toplumsal cinsiyeti tıpkı sınıf, statü, ‘ırk’ ve etnisite gibi tarihsel olarak sorgulanması gereken bir değişken olarak ele almazsak, ne kadınların ne de başka madun grupların tarihini tam anlamıyla anlayabiliriz.*

Doç.Dr. Tuba Demirci

Toplumu ve kadınları daha ileriye taşıyan yasa ve uygulamalar için kadınların sürekli olarak mücadele etmesi gerekmiştir. Bazı zaman modernleşme aracı, arada bir demokratikleşme ölçütü, arada bir insan hakkı olarak görülen bu kazanımlara giden yol dün olduğu gibi bugün de inişli, çıkışlı ve gerilimli bir zamantir.*

Prof.Dr. Serpil Çakır

Bir cevap yazın