Orta Zekalılar Cenneti Ciltli pdf oku indir

1
Orta Zekalılar Cenneti Ciltli pdf oku indir

Orta Zekalılar Cenneti Ciltli pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Denemeler türünde çıkarılan Orta Zekalılar Cenneti Ciltli kitabını paylaştık. 264 sayfadan oluşan Orta Zekalılar Cenneti Ciltli kitabının yazarı ise Zülfü Livaneli‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Orta Zekalılar Cenneti Ciltli oku indir. Orta Zekalılar Cenneti Ciltli pdf indir yandex, Orta Zekalılar Cenneti Ciltli pdf indir idefix, Orta Zekalılar Cenneti Ciltli PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Orta Zekalılar Cenneti Ciltli Pdf indir

Orta Zekalılar Cenneti Ciltli Kısa Özet

*Üzerlerinde bir sevgisizlik kabuğu taşıyan orta zekâlılar, toplumdaki saygın yerlerini koruyabilir, bireylerin yaşamları ile ilgili kararlar verebilir, hepimizi yönetebilir…* Kimi şiir dizeleri, besteleri ile Türkiye toplumunun söz dağarcığına kalıcı izler bırakmayı başaran usta edebiyatçı Zülfü Livaneli, bu kez, yakında zamandan tanıdığımız bir ifadenin kâşifi olarak karşımıza çıkıyor: Orta Zekâlılar Cenneti.

Orta Zekâlılar Cenneti, ilk yayımlanışının üzerinden geçen onsenelera rağmen *orta zekâlı*ların genişleyen alanını ve yozlaşan toplum değerlerini hâlâ net bir biçimde anlatıyor. İnsan soyunu türlü dertlere sürükleyen muktedir *orta zekâlı*ların hikâyesini bir de Livaneli’nin sürükleyici anlatımından dinliyoruz. Zülfü Livaneli, pek balakalı olmasalar da kurnaz ve uyumlu olarak yaşamın her alanına sinen *orta zekâlı*ları, eleştirel bir yolculuğa çıkarıyor.

Bu kez kaidelere ve geleneksel kabullenişe direniyor, hesaplaşıyor ve hatta *putları yıkıyor*. Sanatı güzellik yaratmanın ve kendini ifade etmenin bir şekili olarak gören ünlü sanatçının, düşünme ve paylaşma uğraşına tüm okurlar davetli… Ve tabi ki bu davet, içinde bulunduğumuz durumun tüm yanlarını açıkça ortaya koyuyor.

Bir cevap yazın