Ömer Ferit Kam ve Kudema pdf oku indir

2
Ömer Ferit Kam ve Kudema pdf oku indir

Ömer Ferit Kam ve Kudema pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Türk Edebiyatı Romanları türünde çıkarılan Ömer Ferit Kam ve Kudema kitabını paylaştık. 229 sayfadan oluşan Ömer Ferit Kam ve Kudema kitabının yazarı ise İbrahim Sona‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Ömer Ferit Kam ve Kudema oku indir. Ömer Ferit Kam ve Kudema pdf indir yandex, Ömer Ferit Kam ve Kudema pdf indir idefix, Ömer Ferit Kam ve Kudema PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Ömer Ferit Kam ve Kudema Pdf indir

Ömer Ferit Kam ve Kudema Kısa Özet

Kadîmin çoğulu Kudemâ, eskilerimiz anlamında olup klasik edebiyatın şair ve yazarlarını ifade eder. Divan edebiyatı, eski Türk edebiyatı adlarıyla bilinen klasik Türk edebiyatı, İstanbul, Tebriz, Herat hatta Hindistan’da hüküm sürmüş bir edebî gelenektir. Sayısız şair ve nâsirin yetiştiği bu merkezlerde ortaya konulan yapıtları hakkıyla anlamak, çok geniş bir bilgi birikimi gerektirir.

Bu kültürün son dönemlerinde yaşayan Dârülfünun metin şerhi Profesörü Ömer Ferit Kam, klasik şiirin ve nesrin inceliklerini tam anlamıyla kavrayan yegâne şahsiyetlerden biridir.

Bu kitapta Kam’ın, kudemâdan Sâbit, Bâki ve Kınalızâde Ali Çelebi’ye dair yazıları ve bu yazıların değerlendirmeleri bulunmaktadır. Böylelikle klasik kültürün içinden yetişen Kam’ın, kudemâdan üç büyük şahsiyeti tahlili ve tenkidi ortaya konulmuştur.

Bir cevap yazın