Türkçe Yama

NVidia DLSS artık 120 oyunda ve uygulamada yer alıyor

NVidia DLSS artık 120 oyunda ve uygulamada yer alıyor, Oyun severler için NVidia DLSS artık 120 oyunda ve uygulamada yer alıyor ile alakalı bilgi verelim istedik… Makalemizin içinde NVidia DLSS artık 120 oyunda ve uygulamada yer alıyor ile alakalı ayrıntıları bulabilirsiniz.

NVidia DLSS artık 120 oyunda ve uygulamada yer alıyor

NVidia her geçen gün DLSS özellikli oyunlara yenilerini eklemeye sürdürmekte. En son Baldur’s Gate 3, Chivalry 2, Crysis Remastered Trilogy ve Tomb Raider oyunlarına bu teknolojiyi ekleyen firma bugün çıkan Back 4 Blood’ın da DLSS teknolojisini desteklediğini ve %46’ya varan performans artışı meydana geldiğinı belirtmişti. DLSS ile ilgili şirketin yaptığı yeni açıklama ise şu biçimde;

NVidia DLSS artık 120 oyunda ve uygulamada yer alıyor

Bu Ekim’de çıkacak 10 DLSS oyunuyla birlikte NVIDIA DLSS, bugün çıkacak Back 4 Blood de dahil olmak üzere 120 oyun ve uygulamada yüksek görüntü değeriyle performansı hızlandırıyor.

Ekim ayında bunun bunun yanında Baldur’s Gate 3, Chivalry 2, Crysis Remastered Trilogy, Rise of the Tomb Raider, Shadow of the Tomb Raider, Sword ve Fairy 7 ve Swords of Legends Online’a da NVIDIA DLSS gelecek. Şu an, yakın günlerde çıkan Alan Wake Remastered ve F.I.S.T.: Forged In Shadow Torch’ta da NVIDIA DLSS mevcut yer alıyor. 

NVidia DLSS artık 120 oyunda ve uygulamada yer alıyor

Back 4 Blood NVIDIA DLSS ile %46’ya varan performans artışı sağlıyor

Back 4 Blood artık NVIDIA DLSS ile oynanabiliyor. İnsanlık  yokolma tehlikesiyle yüz yüzeyken oyuncular, rastgele öğeler, benzersiz bir ekipman sistemi ve kendi avantajları ve ayrıntılarına sahip 8 farklı karakter içeren senaryolarda oynayabiliyor. NVIDIA DLSS aracılığıyla Back 4 Blood’daki performans %46’ya kadar artırılarak net görüntü değeri sağlanırken aşağı yukarı her GeForce RTX oyuncusunun 60 FPS’de 4K’da grafikleri maksimuma çıkabiliyor.

Baldur’s Gate 3, NVIDIA DLSS ile %88’e kadar daha bi hayli hızlı

En yeni Baldur’s Gate 3 güncellemesi bu hafta Steam’e geliyor ve bununla birlikte NVIDIA DLSS dahil olmak üzere çok sayıda heyecan verici yeni değişiklik getiriyor. DLSS ile performans 4K’da %88’e kadar artırılıyor ve GeForce RTX 3060 Ti ve üzeri GPU’larda Baldur’s Gate 3’ü maksimum ayarlarda 4K 60 FPS’de oynayabiliyor.

NVidia DLSS artık 120 oyunda ve uygulamada yer alıyor

Crysis Remastered Trilogy, NVIDIA DLSS ve ışın izlemeyle birlikte 15 Ekim’de çıkıyor

Geçen sene hem NVIDIA DLSS hem de ışın izleme özellikli Crysis Remastered’ın piyasaya sürülmesinin ardından Crytek ve ortağı Sabre Interactive, Crysis Remastered Trilogy’i yayınlanmaya hazırlanıyor. 15 Ekim’de piyasaya sürülecek üç Crysis Remastered oyunu, NVIDIA DLSS ve ışın izlemeli yansımaların bunun yanında gelişmiş dokular, modeller, aydınlatma ve ortamlar içeriyor ve PC oyuncularına kusursuz Crysis deneyimi sunuyor.

Rise of the Tomb Raider ve Shadow of the Tomb Raider, DLSS yükseltmeleriyle güncellemeler alıyor

Shadow of the Tomb Raider, 2019’un başlarında ultra kaliteli ışın izlemeli gölgeler ve NVIDIA DLSS 1.0 ekleyen en eski RTX oyunlarından biriydi. 18 Ekim’de Shadow of the Tomb Raider, NVIDIA DLSS’nin en son sürümüyle güncellenerek hem görüntü değerini hem de performansı iyileştirecek. Ayrıca NVIDIA DLSS, orijinal olarak 2016’da piyasaya sürülen üçlemenin ikinci oyunu olan Rise of the Tomb Raider’a da gelecek. Shadow of the Tomb Raider’da NVIDIA DLSS performansı, maksimum ayarlar ve ışın izleme etkinleştirildiğinde 4K’da iki katından fazla artıyor.

Rise of the Tomb Raider’da NVIDIA DLSS, performansı %75’e kadar artırarak tüm GeForce RTX karakterlerinin maksimum ayarlar etkinken 4K’da 60 FPS’nin üzerinde oynamasını sağlıyor. Oyuncular bunun bunun yanında NVIDIA’nın bulut oyun hizmeti GeForce NOW ile bilgisayar donanımlarından uzakta olduklarında bile her iki Tomb Raider oyununu da oynayabiliyor.

Chivalry 2, 26 Ekim’de DLSS Yükseltmesi ile %45’e kadar daha bi hayli hızlı

Chivalry 2, Torn Banner Studios’un 64 oyunculu bir PvP hack and slash oyunudur. 26 Ekim’de NVIDIA DLSS güncellemesiyle tanışacak olan Chivalry 2’de performans %45’e kadar artırıyor ve tüm GeForce RTX karakterlerinin maksimum ayarlar etkinken 4K çözünürlükte 60 FPS’nin üzerinde oynamasını sağlıyor. Oyuncular bunun bunun yanında NVIDIA’nın bulut oyun hizmeti GeForce NOW’da NVIDIA DLSS desteğiyle Chivalry 2’yi oynayabilecek.

Sword and Fairy 7, NVIDIA DLSS ve ışın izlemeyle 21 Ekim’de piyasaya sürülüyor, DLSS performansı ikiye katlıyor

Sword and Fairy, TV dizileri, tiyatro oyunları ve başka oyun ve oyuncaklar çıkartmış, uzun süredir devam eden bir Çin RPG serisidir. Serinin son oyunu olan Sword and Fairy 7; ışın izlemeli yansımalar, ışın izlemeli gölgeler, ışın izlemeli kostikler, ışın izlemeli çevresel perdeleme ve çok ışıklı ışın izlemeli global aydınlatma (ReSTIR) ile birlikte Türkiye saatiyle 22 Ekim saat 07:00’de piyasaya sürülüyor. Işın izleme özellikleri sonuna kadar açıldığında, NVIDIA DLSS oyunun performansını iki katından fazla artırıyor. 

Swords of Legends Online’da NVIDIA DLSS ile %60 performans yükseltmesi

Wangyuan Shengtang Entertainment Technology Company’niin Temmuz ayında piyasaya sürdüği Swords of Legends Online, oyunculara keşfetmeleri için yeni bir fantezi aksiyon MMORPG’si verdi. 14 Ekim’de GeForce RTX donanımlı oyuncular, %60’a varan performans artışı sağlayan en son NVIDIA DLSS sürümüne yapılan yükseltme aracılığıyla iyileştirilmiş görüntü değerinin ve daha da bi hayli hızlı performansın keyfini çıkarabilirler.

F.I.S.T.: ışın izleme ve 3 katı DLSS performans artışı sağlıyor 

Metroidvania tarzı oyunları seviyorsanız, ışın izleme, NVIDIA DLSS ve NVIDIA Reflex ayrıntılarına sahip yakın günlerde piyasa sürülmüş olan F.I.S.T.: Forged In Shadow Torch’a göz atmayı unutmayın. F.I.S.T.’nin grafikleri ışın izlemeli yansımalar, global aydınlatma ve kostik donanımlarıyla maksimuma çıkarıldı. Daha bi hayli hızlı bir deneyim için NVIDIA Reflex ile sistem gecikmesi en aza indiriliyor. NVIDIA DLSS, performansı muazzam bir 3 kat hızlandırıyor. Tüm ayrıntılar ve performans çizelgeleri F.I.S.T.: Forged In Shadow Torch lansman makalesinde yer alıyor. GeForce Now oyuncuları, etkinleştirilmiş güzel RTX donanımlarıyla oyunu oynayabilirler.

NVidia DLSS artık 120 oyunda ve uygulamada yer alıyor

NVIDIA DLSS, Alan Wake Remastered’da performansı ikiye katlıyor

Remedy Entertainment’ın 2010 hiti Alan Wake’in Remastered’ı, 4K’da performansı 2 kata kadar hız kazandıran NVIDIA DLSS ile bu ayın başlarında piyasaya sürüldü. Remedy’nin RTX başyapıtı Control ile ilişkili olan ve bu eleştirmenlerce bi hayli beğeni alan aksiyon-gerilim oyununa Epic Games Store’dan ulaşılabiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu