Türkçe Yama

New World oynarken alamayacağınız isimler ‘Bezos’ ve türevleri

New World oynarken alamayacağınız isimler ‘Bezos’ ve türevleri, Oyun severler için New World oynarken alamayacağınız isimler ‘Bezos’ ve türevleri ile alakalı bilgi verelim istedik… Makalemizin içinde New World oynarken alamayacağınız isimler ‘Bezos’ ve türevleri ile alakalı ayrıntıları bulabilirsiniz.

New World oynarken alamayacağınız isimler ‘Bezos’ ve türevleri

Amazon’un aylardır (aslında senelerdır) beklenen MMO’su New World, dün sunucularını açtı. Lakin New World oynarken dikkat etmeniz gereken bazı şeyler var, bunlardan bir diğeride alamayacağınız karakter isimleri. Kimisi çoktan alındığından, kimisi de bizzat Amazon izin vermediği için alamayacağınız bu isimler ise tabi ki “Bezos” ve “Amazon”un türevleri. Türkiye’de de heyecanla beklenen New World için Türkçe dil desteği kampanyası başlatılmıştı.

New World oynarken kişiliğinizi “Bezos’un cüzdanı” olarak adlandıramayabilirsiniz

Oyunun yapımcı şifrketi olarak Amazon, ne kendi şirketlerinin ne de şirketin patronu ve dünyanın -hala- en zengin insanı Jeff Bezos’un adını yahut türevlerini kullanmanıza izin vermiyor. New World, konu isim koymaya geldiğinde iki farklı ikaz veriyor.

New World oynarke

Eğer koymak istediğiniz ismi başkası aldıysa ” Bu isim zaten kullanılıyor” ikazsını alırken, şirketin izin vermediği isimler için ise “Bu isim kullanılamaz” ikazsı geliyor. Küfürlü isimler zaten yasaklı, fakat içinde “Bezos” yahut “Amazon” içeren isimler “kullanılamayan” isimler kategorisinde. Amazon’un, kendi firma adını ve firma CEO’sunu “küfürlü isimler” ile aynı bölümde görmesi enteresan  Lakin kendi oyunlarının içinde “Jeff Bezos’un Cüzdanı” diye gezen oyuncuları görmek istememiş olabilirler…

“Beff Jezos” adı çoktan alınmış durumda. “JeffB”, “Bez0S” ve “Be Zos” isimleri de “yasaklı” isimler içinde.

New World Steam sayfasına buradan varabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu