Milli Mücadele Tarihi – Makaleler pdf oku indir

3
Milli Mücadele Tarihi – Makaleler pdf oku indir

Milli Mücadele Tarihi – Makaleler pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Genel Tarih Kitapları türünde çıkarılan Milli Mücadele Tarihi – Makaleler kitabını paylaştık. 418 sayfadan oluşan Milli Mücadele Tarihi – Makaleler kitabının yazarı ise Kolektif‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Milli Mücadele Tarihi – Makaleler oku indir. Milli Mücadele Tarihi – Makaleler pdf indir yandex, Milli Mücadele Tarihi – Makaleler pdf indir idefix, Milli Mücadele Tarihi – Makaleler PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Milli Mücadele Tarihi – Makaleler Pdf indir

Milli Mücadele Tarihi – Makaleler Kısa Özet

Türk İstiklal Savaşı ile alakalı şimdiye kadar birden fazla eser yazılmıştır. Bilim Kurulumuz bu çalışmayla Türk İstiklal Savaşının en yetkili bireyler aracılığıyla ele alınarak, yeni yayınlardan da yararlanarak ortaya konmasını hedeflemiştir. Bu amaçla, Prof. Dr. Yücel Özkaya, Birinci Dünya Savaşı`ndan Türkiye Büyük Millet Meclisi`ne kadar olan kısmı, Prof. Dr. Mustafa Balcıoğlu Müdafaa-i Hukuk ve Kuvay-ı Milliye kısmını, Prof. Dr. Enver Konukçu Balıkesir ve Alaşehir kongreleri kısmını, Prof. Dr. Rifat Önsoy Milli Mücadele`de Dış Yardımlar ve Almanya`nın Ulusal Savaş Öncesi Türkiye`ye etkilerini, Prof. Dr. Dursun Ali Akbulut Heyet-i Temsiliye ve Türkiye Büyük Millet Meclisi`nin açılması kısmını, İstiklal Savaşının özellikleri kısmını da Vehbî Tanfer kaleme almışlardır.

Çalışma makale tarzında olduğu için kronolojik sıraya kısmen uyulmuştur. Prof. Dr. Yücel Özkaya`nın çalışmasını Prof. Dr. Dursun Ali Akbulut`un Heyet-i Temsiliye ve Türkiye Büyük Millet Meclisinin Açılması Prof. Dr. Rifat Önsoy`un Milli Mücadelede Dış Yardımlar ve Almanya`nın Ulusal Savaş Öncesi Türkiye`ye Etkileri, Prof. Dr. Enver Konukçu`nun Kars Antlaşması, Vehbî Tanfer`in İstiklâl Savaşının özellikleri tamamlanmaktadır. İzmir`in işgali öncesinde, Prof. Dr. Mustafa Balcıoğlu`nun Müdafaa-i Hukuk ve Kuvay-ı Millîye adlı çalışması Erzurum ve Sivas Kongreleri ardından Prof. Dr. Enver Konukçu`nun yazısı bulunmaktadır.

Bir cevap yazın