Mehmet Genç Hakikat Peşinde Bir Ömür pdf oku indir

4
Mehmet Genç Hakikat Peşinde Bir Ömür pdf oku indir

Mehmet Genç Hakikat Peşinde Bir Ömür pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Öykü Kitapları türünde çıkarılan Mehmet Genç Hakikat Peşinde Bir Ömür kitabını paylaştık. 108 sayfadan oluşan Mehmet Genç Hakikat Peşinde Bir Ömür kitabının yazarı ise Yakup Karataş‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Mehmet Genç Hakikat Peşinde Bir Ömür oku indir. Mehmet Genç Hakikat Peşinde Bir Ömür pdf indir yandex, Mehmet Genç Hakikat Peşinde Bir Ömür pdf indir idefix, Mehmet Genç Hakikat Peşinde Bir Ömür PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Mehmet Genç Hakikat Peşinde Bir Ömür Pdf indir

Mehmet Genç Hakikat Peşinde Bir Ömür Kısa Özet

Nezaketi, nüktedanlığı, tevazuu, güzel üslubu, ilmi ciddiyeti ve disiplini, bitmek tükenmek bilmeyen öğrenme aşkı, Osmanlı arşivi hususundaki derin bilgisi ile Mehmet Genç, çalışmalarıyla Osmanlı mali tarihi ve Osmanlı iktisat tarihi disiplin-lerinde paradigma değişikliğine neden olmuş bir akademisyendi. Dostlarının ifa-desiyle, sağlam bir kayanın üzerine inşa edilmiş deniz feneri gibiydi. Hem belirli aralıklarla ışık verir, size nerede durduğunuzu hatırlatır hem de hayatta doğru bir rota çizmeniz için size yön gösterirdi. Yayımlanan son eserinde “Ne yapmak iste-dim?” başlıklı sunuşunun son cümleleri öğrenme tutkusunu gözler önüne serer: “Kırk senedir çalışıyorum, hiç görmediğim çok şey var, ama her seferinde yeni bir şey öğreniyorum. Yahu bu da mı vardı demediğim gün olmuyor.”

“Bir büyük imparatorluğun iktisat tarihçisi” tanımlaması onu en iyi anlatan ta-nımlama olsa gerek. Arşiv piri Mehmet Genç öğrenerek ve öğreterek yaşadı ve yine aynı biçimde yaşamını bitirdi. Çağdaş bir klasiğe dönüşen kitabının önsözünde kendi yaşamını şu cümlelerle özetliyordu: “Yapılması gereken bütün çalışmaları yapılmış olanlarla karşı karşıya geldirdığım zaman, Hac Yolunda Bir Karınca`dan daha iyi bir durumda olmadığım` düşünmekten kendimi alamıyorum.”

Bir cevap yazın