Mardin Aşiret – Cemaat – Devlet Ciltli pdf oku indir

2
Mardin Aşiret – Cemaat – Devlet Ciltli pdf oku indir

Mardin Aşiret – Cemaat – Devlet Ciltli pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Genel Tarih Kitapları türünde çıkarılan Mardin Aşiret – Cemaat – Devlet Ciltli kitabını paylaştık. 950 sayfadan oluşan Mardin Aşiret – Cemaat – Devlet Ciltli kitabının yazarı ise Suavi Aydın‘dır. Ciltli kapağa sahip olan Mardin Aşiret – Cemaat – Devlet Ciltli oku indir. Mardin Aşiret – Cemaat – Devlet Ciltli pdf indir yandex, Mardin Aşiret – Cemaat – Devlet Ciltli pdf indir idefix, Mardin Aşiret – Cemaat – Devlet Ciltli PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Mardin Aşiret – Cemaat – Devlet Ciltli Pdf indir

Mardin Aşiret – Cemaat – Devlet Ciltli Kısa Özet

“Tarih hem süreçlerin hem özel anların ve kritik karşılaşmaların bir toplamı. Mutlu ve yaratıcı tesadüfleri olduğu kadar öngörülemezliklikleri, tedirginlikleri ve acıları da barındırır içinde. Orta ve büyük ölçekli sayısız aktörler, kurumlar ve yapılar da bu resmin parçasıdırlar. Tarihin büyük biraderleri, ağır âbileri yani..!

Ve tabii ki bunlardan onlarcası içinde sürekli olarak değişen, her dâim yeniden harmanlanan, bozulup yeniden kurulan ilişkisellikler, örüntüler… Her insan tekinin yaşamı üzerinde arada bir hiç bitmeyecekmiş duygusu yaratan boğucu etkileriyle… Teselli olacaksa, bu histen zaman gezgini tarihçinin de azâde olmadığını unutmayalım. Ama nefeslenme anları da var tarihin. Oraya buraveyağılmış, serpilmiş, saklanmış harikulâdelikler de aynı süreçlerin ayrılmaz parçaları…

Okuyacağınız uzun, upuzun bir hikâye. Bir şehrin, etkilediği ve etkilendiği bölgesinin, Mardin’in enteresan zenginlikteki karşılaşmalarının, asırlık örüntülerinin, yorulmak bilmez aktörlerinin otuz iki kısım tekmili birden hikâyesi… Bağlantılı çevresiyle, yan yolları, paralel yahut alt hikâyeleriyle birlikte… Bugünün tarihçileri -yazarlar yani- kalkıp onlara kulak kabarttılar, kendilerince yeniden hikâye ettiler sizin için.

Sonuç, elinizdeki kitaptır!

Mardin. Aşiret, Cemaat, Devlet ne bir ders kitabı ne de bir mecburiyet..! Olayların akışı sizi de yorar, boğarsa farklı zamanlarda, bilin ki bu yazarlarının kötücüllüğünden değil! Olaylar öyle geliştiği, râviler öyle rivâyet ettikleri içindir… Ya da yazarlar kendilerine anlatılanları böyle anladığı, anlatmayı tercih ettikleri için diyelim. Okumaktan yorulduğunuzda önerimiz: Hissetmeye çalışın!“

Bir cevap yazın