Makaleler pdf oku indir

2
Makaleler pdf oku indir

Makaleler pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Türk Edebiyatı Romanları türünde çıkarılan Makaleler kitabını paylaştık. 1028 sayfadan oluşan Makaleler kitabının yazarı ise Ömer Seyfettin‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Makaleler oku indir. Makaleler pdf indir yandex, Makaleler pdf indir idefix, Makaleler PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Makaleler Pdf indir

Makaleler Kısa Özet

Ömer Seyfettin’in ölümünün üzerinden yüzyıl geçti. Buna rağmen Türk edebiyatının en fazla okunan yazarlarından biri olma özelliğini koruyor. Lakin onun çok okunan bir yazar olması, zaman içinde eserlerinin birtakım değişme ve bozulmalara uğramasına, eserlerinden bazıların öne çıkarak diğerlerinin unutulmasına ve yazarın sayılı hikâyenin yazarı olarak bilinmesine yol açmış görünüyor. Oysa o, edebiyat tarihimiz kadar düşünce tarihimiz yönünden da mühim ve çok yönlü bir yazardır.

Bu çalışma Ömer Seyfettin’in kaleminden çıkmış bütün metinleri ilk yayımlandıkları şekillerine döndürmeyi amaçlıyor. Yazarın kaleminden çıkmış bütün metinler önce türüne göre ayrılmış, sonra ilk yayım tarihlerine göre dizilmiştir. Ayrıca bütün metinler ilk yayımlandığı yer ve yazarın hangi ad veya imzasıyla yayımlandığına dair bilgiyle birlikte verilmiş, bazı konular da notlandırılmıştır.

Dergâh Yayınları, ölümünün 100. yılı bundan dolayı Ömer Seyfettin’in bütün eserlerini, Prof. Dr. Hülya Argunşah’ın titiz çalışmasıyla yenilenmiş hâlde okurlarına sunuyor.

Bir cevap yazın