Maden Canavarı pdf oku indir

4
Maden Canavarı pdf oku indir

Maden Canavarı pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Hikayeler türünde çıkarılan Maden Canavarı kitabını paylaştık. 24 sayfadan oluşan Maden Canavarı kitabının yazarı ise Nurtaç Şen‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Maden Canavarı oku indir. Maden Canavarı pdf indir yandex, Maden Canavarı pdf indir idefix, Maden Canavarı PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Maden Canavarı Pdf indir

Maden Canavarı Kısa Özet

Maden arayacağım diye dağlarımızı yok ediyorlar. Altın diyorlar, kömür diyorlar, sayısız ağacın canına kıyıyorlar. Dereler, göller kuruyor; yaylalar, vadiler yaşanmaz hale geliyor. Bugün sancısı hepimizi sarmasa da çok yakında zamanda bu bela, şimdiki çocukların yaşamını zehir edecek. Yeni İnsan Yayınevi olarak her yaştan çocuğun her türlü yaşantıyla kitaplarda karşılaşmasını kıymetli buluyoruz. Çocuk yaştaki okurlarımızın zekasına hürmet gösteriyoruz. Onlarla bütün dertlerimizi bir bir paylaşmak istedik.

Dağları yiyip yutan, her lokmasında altına ve kömüre dönüştüren Gri Canavar, alegorik bir anlatımla dünyanın içinde bulunduğu *evimizi kaybetme* trajedisini temsil ediyor. Yüzseneler öncesine ait destansı bir anlatım şekiliyle bu yakıcı meseleyi irdeleyen Nurtaç Şen, bize ve çocuklarımıza ışık olsun, hepimiz tüm dünya çapındaki gri canavarların karşısına dikilelim.

Evimiz yıkılıyor,
Ağaçlar gidiyor,
Altın, kömür gerekmez,
Dağlar gerek bize

Bir cevap yazın