Kurtuluş Döneminde Eyyübiler Selahaddin’in Devleti pdf oku indir

2
Kurtuluş Döneminde Eyyübiler Selahaddin’in Devleti pdf oku indir

Kurtuluş Döneminde Eyyübiler Selahaddin’in Devleti pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları türünde çıkarılan Kurtuluş Döneminde Eyyübiler Selahaddin’in Devleti kitabını paylaştık. 240 sayfadan oluşan Kurtuluş Döneminde Eyyübiler Selahaddin’in Devleti kitabının yazarı ise Ali Beyyümi‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Kurtuluş Döneminde Eyyübiler Selahaddin’in Devleti oku indir. Kurtuluş Döneminde Eyyübiler Selahaddin’in Devleti pdf indir yandex, Kurtuluş Döneminde Eyyübiler Selahaddin’in Devleti pdf indir idefix, Kurtuluş Döneminde Eyyübiler Selahaddin’in Devleti PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Kurtuluş Döneminde Eyyübiler Selahaddin’in Devleti Pdf indir

Kurtuluş Döneminde Eyyübiler Selahaddin’in Devleti Kısa Özet

Bu kitap, Eyyübi Devleti’nin kuruluş öncesini ve kuruluşuna kadar olan dönemi siyasi açıdan ele almaktadır. Konuyla alakalı olay ve rivayetleri ard arda dizip anlatmak yerine, hadiselerin neden-sonuç ilişkisine vurgu yapılmış, o günün siyasi düşüncesinden ve kültüründen yararlanarak olaylar yorumlanmıştır.

Ayrıca bu kitap Eyyübilerin bunun yanında Selçukluları, Atabek Zengileri, Fatımileri ve Haçlıları tanımak yönünden da mühim bir kaynaktır.

Bu kitap başlıca şu konulardan söz etmektedir:

-Eyyübi Devleti’nden Önce Yakındoğu

-Haçlı Tehlikesi

-Mısır’da Fatımi Devleti

-Eyyübi Ailesinin Tarihçesi ve Dovin’den Mısır’a Uzanan Serüveni

-Eyyübilerin Mahmut Zengi’nin Emrine Girmeleri ve Mısır’ı Ele Geçirmeleri

-Şirkuh’un Cesareti ve Eyyüb’ün Siyasi Dehası

-Selaheddin Eyyübi’nin Tarih Sahnesine Çıkışı Mısır’da Asayişi Sağlaması ve Hakimiyet Kurması

Bir cevap yazın