Kurt Gölgesi pdf oku indir

2
Kurt Gölgesi pdf oku indir

Kurt Gölgesi pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Roman türünde çıkarılan Kurt Gölgesi kitabını paylaştık. 320 sayfadan oluşan Kurt Gölgesi kitabının yazarı ise Hamdi Akyol‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Kurt Gölgesi oku indir. Kurt Gölgesi pdf indir yandex, Kurt Gölgesi pdf indir idefix, Kurt Gölgesi PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Kurt Gölgesi Pdf indir

Kurt Gölgesi Kısa Özet

1968 senesinin soğuk kış günlerinde, görevi Bulgaristan’daki gizli askeri tesisleri belirleyip fotoğraflarını çekmek olan bir Türk casusu… Kahramanımızın, kendisinden istendiği gibi usulca hareket etmesi, varlığını kimseye sezdirmemesi gerekiyor ama gelişen kimi olaylar onu silahlı çarpışmaların, cinayetlerin, polis soruşturmalarının tam ortasına atıyor. O hem görevini yerine getirmeli hem de karşı karşıya geldiğı bu beklenmedik olaylardan bir biçimde sıyrılmalı.

Bunun yanı sıra bütün bu hadiselerin aktörleri, yakın tarihin derinliklerine kadar uzanan bir bağ ile birbirine bağlı. Okur, romanda yalnızca bir casusluk savaşını değil, romandaki karakterlerin bulundukları noktaya nasıl geldiklerini anlatan geçmiş hikâyelerini de okuyor; arada bir olaylar içinden çıkılamaz bir hale geliyor, arada bir çözülüyor. 93 Harbi’ne, Balkan Savaşı’na, Bulgaristan’ın özerklik ve bağımsızlığına, taht kavgalarına, Yıldız Suikasti’ne, Birinci ve İkinci Dünya savaşlarına, Osmanlı’nın yıkılışına ve yeni Türk devletinin Cumhuriyet olarak kuruluşuna… kadar uzanan bağlar, romanın karakterlerini ve hadiseleri daha iyi anlamamızı sağlıyor.

Gerçek bir hayat hikâyesinden esinle kaleme alınmış üç kitaplık bir serinin birincisi olan Kurt Gölgesi, bu haliyle yalnızca bir polisiye/casusluk değil, bunun yanı sıra bir tarih, hatta yakın tarih romanı.

Bir cevap yazın