Küreselleşmenin Kısa Tarihi pdf indir

5
Küreselleşmenin Kısa Tarihi pdf indir

Küreselleşmenin Kısa Tarihi pdf indir, kitap özetleri sitemizde Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları türünde çıkarılan Küreselleşmenin Kısa Tarihi kitabını paylaştık. 119 sayfadan oluşan Küreselleşmenin Kısa Tarihi kitabının yazarı ise Jürgen Osterhammel‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Küreselleşmenin Kısa Tarihi oku indir. Küreselleşmenin Kısa Tarihi pdf indir yandex, Küreselleşmenin Kısa Tarihi pdf indir idefix, Küreselleşmenin Kısa Tarihi PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Küreselleşmenin Kısa Tarihi Pdf indir

Küreselleşmenin Kısa Tarihi Kısa Özet

*Küreselleşme*, günümüz dünyasını tanımlamak için diğer bütün kavramlardan çok daha sık kullanılıyor. Peki bu tartışmalı olgu gerçekten modern zamanların bir icadı mı? Ya da hangi uzun vadeli süreçler şimdilerdeki bu durumu ortaya koydu? Osterhammel ve Petersson’a göre dünya bir gecede *küreselleşmedi* ve bu süreçler, *küreselleşme* terimi halen ortada yokken de mevcuttu. Bugünkü küreselleşme uzun soluklu bir dönüşümün parçasıdır ve öncekilerden tamamen değişik bir *küresel çağ*ın habercisi değildir. Küreselleşmenin Kısa Tarihi, Avrupa değerlerinin yayılması, dünya ticaretinin ortaya çıkması, kitlesel göçlerle kıtaların birbirine bağlanması ve kültürel alanda kozmopolit akımların oluşması gibi –bunalımlarla ilerlemiş istikrarsız– süreçleri birbirleriyle irtibatlı bir bağlama yerleştiriyor ve günümüzün en mühim kavramlarından birisine tarihi bir derinlik kazandırıyor.

*Sunduğu orijinal kavrayışlarla, küresel tarih alanının en iyi giriş kitabı. Bu ufak hacimli fakat muhtevalı eser, okuyucuyu, geçmişe küresel bir açıdan bakmanın bununla birlikte getirdiği mühim konu ve sorularla tanıştırıyor. Küreselleşmenin tarihi ve geçmişe dair görüşümüzü nasıl değiştirdiği ile ilgili fikir sahibi olmak istiyorsanız, bu kitabı okumalısınız.*
Sven Beckert, Harvard Üniversitesi

Bir cevap yazın