Kösem Sultan ve 4. Murad pdf oku indir

1
Kösem Sultan ve 4. Murad pdf oku indir

Kösem Sultan ve 4. Murad pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Osmanlı Tarihi Kitapları türünde çıkarılan Kösem Sultan ve 4. Murad kitabını paylaştık. 224 sayfadan oluşan Kösem Sultan ve 4. Murad kitabının yazarı ise Asyacan Nermin Devrimci‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Kösem Sultan ve 4. Murad oku indir. Kösem Sultan ve 4. Murad pdf indir yandex, Kösem Sultan ve 4. Murad pdf indir idefix, Kösem Sultan ve 4. Murad PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Kösem Sultan ve 4. Murad Pdf indir

Kösem Sultan ve 4. Murad Kısa Özet

*Sultan 4. Murad, ufak yaşına rağmen yönünü çizmiş ve uzun zamandan beri gelişen haksızlıklara bir son vermeyi ve devleti düzene koymayı amaç edinmişti kendisine.

Onun görevi yalnızca padişahlık değildi. O Osmanlı Devleti’nin Sultanı olduğu kadar bunun yanı sıra Halifesiydi de. Peygamber’in gösterdiği yolda devleti idare etme, mevcut dini koruma ve şeriat hükümlerine uyma görevi de onundu. İslam ümmetinin başkanıydı o artık.

Dedesi Yavuz Sultan Selim ilk halife olarak anıldığından şimdi Murad dokuzuncu halife olarak Osmanlı tahtına oturmuş bulunmaktaydı. Halifelikle alakalı işleri için onun adına Şeyhülislâm ve hünkar imamlarına yetki verirken devlet işlerinde kendisine yardımcı olması için de annesi Mahpeyker Kösem Sultan’ı da saltanat naibesi tayin etmişti. 10 Eylül sabahı Kösem güne bir başka güzellikte uyanmıştı. Artık o bir padişah anasıydı daha doğ rusunu söylemek gerekirse padişah oydu. Sadece Yusufi Sarık onun değil oğlunun başındaydı…*

 

Bir cevap yazın