Türkçe Yama

Konami, eFootball 2022 için oyunculardan özür diliyor

Konami, eFootball 2022 için oyunculardan özür diliyor, Oyun severler için Konami, eFootball 2022 için oyunculardan özür diliyor ile alakalı bilgi verelim istedik… Makalemizin içinde Konami, eFootball 2022 için oyunculardan özür diliyor ile alakalı ayrıntıları bulabilirsiniz.

Konami, eFootball 2022 için oyunculardan özür diliyor

Konami Digital Entertainment, bir önceki günlerde piyasaya sürülmüş olan ve sürekli olarak alay edilen eFootball 2022 ile alakalı bir bildiri yayımladı. Futbol simülasyonunun içinde olduğu durumdan dolayı özür dileyen Konami, geliştirici ekibin bu ay içinde yayımlanacak yeni bir güncelleme üzerinde çalıştığından da bahsetti.

Konami, eFootball 2022 için oyunculardan özür diliyor

Oyun dünyasının ve futbol türünün en ünlü serilerinden bir tanesi olan PES’in, şimdilerdeki hâline gelmiş olması gerçekten fazla üzücü bir durum. An itibariyle toplamda 13,950 Steam incelemesine sahip olan yapım, yalnızca %9 miktarda olumlu incelemeye sahip. Çok büyük bir kitle aracılığıyla (%91) hiçbir biçimde tavsiye edilmeyen oyun, Steam’in en nefret edilen yapımlarından bir tanesi hâline gelmiş yer alıyor.

Konami, eFootball 2022 için oyunculardan özür diliyor

Oyunun resmî Twitter hesabı, geliştiricilerin, oyunun içinde olduğu durum ile ilgili çok fazla geri bildirim aldığını kabul eden bir açıklama paylaşımı yaptı. ”Kullanıcıların yaşadığı; ara sahne, yüz ifadeleri, oyuncuların hareketleri ve topun davranışlarıyla alakalı sorunlardan haberdarız.” şeklinde bir cümle kuran Konami tarafı, bu ay içinde yayımlanacak olan, oyunun değerini iyileştirecek ve hata düzeltmeleri uygulayacak olan bir güncelleme üzerinde çalıştıklarını da dile getirdi. Ayrıca şirket, ”Mümkün olduğu kadar fazla kullanan kişiyi tatmin etmek için elimizden geleni yapacağız ve eFootball 2022’ye olan desteğinizin devamını dört gözle bekliyoruz.” açıklamasını da yaptı.

Konami, eFootball 2022 için oyunculardan özür diliyor

Yayımlanmış olan bu özür metni, oyunun 30 Eylül’de mobil cihazlar, bilgisayar, Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4 ve PlayStation 5’de piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra geldi. Ücretsiz bir biçimde çıkan eFootball 2022, kısa süre sonra takipçilerini hayal kırıklığına uğrattı ve Steam’in en nefret edilen oyunu olmayı başardı. Oyun içinde bir çok sorun yer alıyor olsa da, internet üzerinde dolaşan ve oyuncular aracılığıyla alay edilen en bariz sorunlardan bir tanesiyse, Cristiano Ronaldo ve Lionel Messi gibi ikonik futbolcular da dâhil, oyun içinde bulunan enteresan yüz animasyonları.

Konami, eFootball 2022 için oyunculardan özür diliyor

Steam’in, olabileceken en nefret edilen oyunu olmayı başaran eFootball 2022, oyuncuların kalbinde yer edinmiş olan klasikleşmiş PES serisine büyük bir hasar vermiş gibi gözüküyor. Bilgisayar ve konsol piyasasını Electronic Arts’ın FIFA serisine kaptıran Konami, şansını mobil platformlarda da denemek istemiş olsa da, kendi kendini bitirmiş oldu. İlerleyen aylarda Konami’nin nasıl bir yol haritası izleyeceğini hep birlikte göreceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu