Kırık Kilit pdf oku indir

4
Kırık Kilit pdf oku indir

Kırık Kilit pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Biyografik ve Otobiyografik Kitaplar türünde çıkarılan Kırık Kilit kitabını paylaştık. 256 sayfadan oluşan Kırık Kilit kitabının yazarı ise Veysel Boğatepe‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Kırık Kilit oku indir. Kırık Kilit pdf indir yandex, Kırık Kilit pdf indir idefix, Kırık Kilit PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Kırık Kilit Pdf indir

Kırık Kilit Kısa Özet

*Kırık Kilit* romanı ile yaşamın her alanına dokunan yazarımız, iç içe geçmiş çok katmanlı hadiseleri alegorik bir üslupla kurgulayarak okurunu İran, Türkiye, İsveç ve Amerika gibi dört farklı ülkede uzun bir gezintiye çıkarırken bunun yanı sıra da 1979 İran’ı ile 1980 Türkiye’sinden kesitler sunuyor.
Şah Rıza Pehlevi’nin on iki adamından birisi olan ve dönemin istihbarat örgütü Savak’ta üst düzeyde görev yapan Muhammed Alishahi, *Yeşil Devrim*den hemen sonra ailesiyle birlikte ülkesini terk ederek Türkiye’ye kaçar. Bir süre sonra da 12 Eylül askeri darbesine yakalanır. Ankara’nın kaos ve kargaşa ortamında öte yandan yaşam mücadelesi verirken diğer yandan da peşine takılan gizli örgüt elemanlarından korunmaya, gizlenmeye çalışır.
Sadece Alishahi’nin değil, dört ülkeyi dolaşan ve dört ayrı rejimle tanışan ailesinin ve ufak kızının da yaşama tutunma macerasıdir bu. Türkiye’yi vatanı olarak benimseyen, aşk adı verilen yabanıl duyguyla ilk kez Ankara’da tanışan, sonra da Türkiye’den ayrılmak zorunda kalan bir mültecidir artık. Babası ile uzun süren bir anlaşmazlığın, çatışmanın içine düşen Nilüfer’in, bundan sonraki yaşamının belli başlı durakları İran, Türkiye, İsveç ve Amerika olacaktır.
Dört ülke, dört rejim ve dört ayrı yaşam tarzına uyum sağlamaya çalışan ufak bir kızın yaşam macerasıni hüzünle okuyacaksınız.

Bir cevap yazın