Keşiş Dağındaki Zeus pdf oku indir

4
Keşiş Dağındaki Zeus pdf oku indir

Keşiş Dağındaki Zeus pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Denemeler türünde çıkarılan Keşiş Dağındaki Zeus kitabını paylaştık. 251 sayfadan oluşan Keşiş Dağındaki Zeus kitabının yazarı ise Ekrem Hayri Peker‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Keşiş Dağındaki Zeus oku indir. Keşiş Dağındaki Zeus pdf indir yandex, Keşiş Dağındaki Zeus pdf indir idefix, Keşiş Dağındaki Zeus PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Keşiş Dağındaki Zeus Pdf indir

Keşiş Dağındaki Zeus Kısa Özet

Bursa`nın tarihi mekanlarından Mahfel`de toplanan bir gurup aydın seksenli senelerda gen teknolojisindeki gelişmeleri tartışırlar. Aylarca süren tartışmalardan sonra Grek Mitolojindeki Tanrı ve tanrıçaların korkunç bir felakete uğramış, büyük bir medeniyetten arta kalan ve gen teknolojisine hâkim, gelişmiş insanlar olduğuna karar verirler.
Amaçları *Esas Olimpos’un Anadolu’da ve Uludağ’da olduğunu, Olimposluların kökeninin Anadolu olduğu, mitolojide adı geçen bazı tanrıların insan olduğu; Hititler, Troyalılar ve Antik Çağ tanrıları içinde bir bağ olduğunu göstermektir. Bunun için bir grup oluştururlar.
Geçmişte adı Olimpos ve sonra *Keşiş Dağı* olan Uludağ`da Zeus`un izini ararlar. Yaptıkları araştırmalardan bölgedeki Zeus Kersullos tapınağının mühim bir dinsel mekân olduğunu öğrenirler. Bu tapınaklarda büyük dinsel ayinler ve kurban merasimleri yapılıyormuş. Burada yılın belirli zamanlarında bir dinsel bayram havasında yapılan bu ayinlere katılmak için çok sayıda ziyaretçi geliyormuş.
Tarihçiler bu dinsel ayinlere katılmak için çok değişik yörelerden insanlar geldiğini yazıyorlar. Bölgeden çıkan yazıtlardan anlaşıldığına göre tapınakta çok fazla Zeus için kurban merasimleri yapılmaktaymış. Bu merasimlerde ayin için gelen bireylerin getirdiği kurbanlar rahipler aracılığıyla yakılarak sunakta kurban edilirmiş. Rahiplerin bu kurbanlar aracılığıyla geleceği gördükleri, kehanette bulunurlarmış.
Satürn’e tapan Romalılar da bu tapınağa adakta bulunup mermer taşlar dikmişler. Hristiyanlığın yayılmasıyla bu tapınak ve diğerleri manastıra çevrilmiş, dağın adı değişmiş ve *Keşiş Dağı* olmuş. Uludağ’da 120 civarında manastır olduğunu tespit edilmiştir.
Sonunda Zeus`un mezarını bulurlar. Mezardaki eşyalar içinde Zeus’un anılarını yazdığı bir defter mevcuttur. Zeus`un anılarından yaşadıklarını, yalnızlığını ve aile içi iktidar mücadelesini, Orion Yıldızıyla olan bağlarını öğrenirler. Ve kaçınılmaz olarak aralarında iktidar mücadelesi başlar.
Roman kahramanın iç hesaplaşmasıyla başlar. İlginç bulacağınıza inandığım fantastik bir öykü.

Bir cevap yazın