Katledilen Şair pdf indir

3
Katledilen Şair pdf indir

Katledilen Şair pdf indir, kitap özetleri sitemizde Klasik Romanlar ve Kitapları türünde çıkarılan Katledilen Şair kitabını paylaştık. 200 sayfadan oluşan Katledilen Şair kitabının yazarı ise Guillaume Apollinaire‘dır. Ciltsiz kapağa sahip olan Katledilen Şair oku indir. Katledilen Şair pdf indir yandex, Katledilen Şair pdf indir idefix, Katledilen Şair PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Katledilen Şair Pdf indir

Katledilen Şair Kısa Özet

Guillaume Apollinaire (1880-1918): Polonyalı bir göçmenle İtalyan bir subayın oğlu olması dışında çocukluğu ile ilgili fazla bilgi yoktur. 20 yaşındayken geldiği Paris’te avantgarde hareketlerin ortasında bulunmuş, şiire yön vermiştir. Katledilen Şair, şiir, tiyatro gibi değişik türlerin yer yer öne çıktığı, hem şekil hem de içerik olarak Apollinaire’in yenilikçi ruhunu görülmektediran öykülerden meydana gelir. 1910-1915 senelerı içinde yazılan bu hikâyeler, şairin 1. Dünya Savaşı’nda yaralanıp Paris’e getirildiği sene, 1916’da yayımlanmıştır.

Katledilen Şair *Ay-Kral *Giovanni Moroni *Gözde *Gölgenin Gidişi *Ölümden Sonraki Nişanlı *Mavi Göz *Tanrısallaşan Sakat *Azize Adorata *Geveze Anılar *Karma Kulüpte Karşılaşma *Küçük Modern Büyü Tarifleri *Kartal Avı *Arthur, Geçmişin ve Geleceğin Kralı *Dostumuz Méritarte *Maskeli Asker, Yani Dirilen Şair Vakası

Bir cevap yazın