Karakoyunlu Yörük Etnografyası pdf oku indir

1
Karakoyunlu Yörük Etnografyası pdf oku indir

Karakoyunlu Yörük Etnografyası pdf oku indir, kitap özetleri sitemizde Genel Tarih Kitapları türünde çıkarılan Karakoyunlu Yörük Etnografyası kitabını paylaştık. 294 sayfadan oluşan Karakoyunlu Yörük Etnografyası kitabının yazarı ise Ramazan Durmaz‘dır. Ciltli kapağa sahip olan Karakoyunlu Yörük Etnografyası oku indir. Karakoyunlu Yörük Etnografyası pdf indir yandex, Karakoyunlu Yörük Etnografyası pdf indir idefix, Karakoyunlu Yörük Etnografyası PDF indir drive indirme linkleri yazımızda..

Karakoyunlu Yörük Etnografyası Pdf indir

Karakoyunlu Yörük Etnografyası Kısa Özet

Etnografya bilimi insan topluluklarını kişiliğize eden gelenek, davranış, düşünce şekili, kendini ifade etme tarzı, ürettiği alet ve ürünleri inceleyen bir disiplindir. Aslını söylemek gerekirse burada kastedebilen; oymak, kabile yahut aşiret gibi uygarlıktan uzak yaşayan ufak toplumlardır. İnsanlığın ulaştığı kültür düzeysine göre daha eski uygarlık düzeyinde kalmış bir kültürü incelemek bir milletin kültür gömütlerine giden en sağlam yollardan biridir.

Bu kitap bir doktora çalışması neticesinde ortaya çıkmış ve Karakoyunlu Yörükleri Etnografyasını incelemekle birlikte aslında tüm yörük kültürü ile ilgili bilgiler vermektedir. Yörükler kendi kendilerine yetebilen topluluklardır ve yörüklerin doğa ile yaptığı mücadele neticesinde geliştirdikleri düşünce tarzı ve gereçler yanında süt ürünleri, dokumacılık ve kendilerini ifade etme şekili kendilerine özgü bir terminoloji yaratmıştır.

Bu kitapta, yörüklerin mevsimlik yaptığı göçleri, yayla ve kışlak yurt hayatlarını, geleneklerini, sosyal örgütlenmelerini, efsane ve söylencelerini bulacaksınız.

Bir cevap yazın