Türkçe Yama

https://www.apkambari.com/wp-content/uploads/2021/09/new20world20ekran20kartc4b120yakmaya20devam20ediyor.html

New World ekran kartı yakmaya sürdürmekte, Oyun severler için New World ekran kartı yakmaya sürdürmekte ile alakalı bilgi verelim istedik… Makalemizin içinde New World ekran kartı yakmaya sürdürmekte ile alakalı ayrıntıları bulabilirsiniz.

New World ekran kartı yakmaya sürdürmekte

Oyuncuların ifadelerine göre New World ekran kartı yakmaya sürdürmekte. Amazon’un heyecanla beklenen New World, çıktığı gün 600 bin eş zamanlı oyuncuya ulaşarak oldukça önemli başarı elde etmişti.

Lakin New World’ün  ekran kartlarını  “pişirmesine” neden olan bir bug, beta sürecinin ardından halen çözülmemiş gibi görünmekte. Bahsi geçen sorun, oyunun ana menüsündeyken FPS sınırının oyun aracılığıyla kaldırılması yüzünden 3090 ekran kartlarının kendi kendilerine coşmaları yüzünden yaşanıyordu.

New World ekran kartı yakmaya doyamamış

“Yeni nesil MMO” sloganıyla yola çıkan New World’ün şüphesiz en mühim vaatlerinden biri yüksek grafik değeri. Lakin oyunun optimizasyonunda sorunlar var gibi görünmekte. Oyun beta sürecindeyken New World, 30’a yakın EVGA Geforce RTX 3090’ı yakmış, firma mağdur oyuncuların kartlarını bedavaya değiştirmişti. Lakin oyuncuların ifadelerine göre aynı sorun bu sefer Gigabyte’ın kartlarında yaşanıyor.

New World ekran kartı yakmaya sürdürmekte
New World ekran kartı yakmaya
New World ekran kartı yakmaya sürdürmekte

Amazon, oyunun tam sürümünde New World’e FPS sınırlama özelliğini eklemiş olsa da oyuncular grafik kartlarından kaynaklanan çökmeler yaşadıklarını rapor ediyorlar.  Winfuture isimli blog kullanıcısının anlattığına göre oyun dünyanın belli noktalarında RTX 3090’lara haddinden fazla stres yüklüyor.

Ayrıca grafik ayarlarını değiştirmenin ekran kartını değerlerine pik yaptırdığı, çünkü grafik ayarlarını değiştirmenin oyunu “her şeyi baştan renderlamaya” ittiği belirtiliyor.  Bundan dolayı grafik ayarlarıyla oynamak bile ekran kartlarını anlık olarak %100’e çıkarabiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu